Nemocnica sa mala vyhrážať sestričkám, že nedostanú odmeny, lebo neposlúchajú Kollárove priateľky - MAGAZÍN 1
Slovensko

Nemocnica sa mala vyhrážať sestričkám, že nedostanú odmeny, lebo neposlúchajú Kollárove priateľky

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Šéf strany Sme Rodina a predseda parlamentu leží v nemocnici sv. Michala v Bratislave no smutno mu určite nie je. Podľa informácii ho majú navštevovať aj jeho priateľky a to vo večerných hodinách. Stihli sa už dostať aj do konfliktu so sestričkami.

Podľa denníka SME chodia do Nemocnice, kde leží Kollár na návštevy jeho priateľky. Deje sa tak aj napriek tomu, že aktuálne sú návštevy pre bežných smrteľníkov zakázané, kvôli protipandemickým opatreniam. Kollár však dostal výnimku. 

Sestričky sa ozvali a sťažujú sa, že Kollárove ženské známosti chcú od nich veci, ktoré nie sú v náplni ich práce. Ženy vraj do nemocnice prichádzajú aj počas noci, ostávajú do rána a nenosia žiadne ochranné prostriedky. Vraj nemali problém prísť do miestnosti sestier a používať ich kuchynský riad, ktorý je určený pre zamestnancov nemocnice. 

“Nastali tu trochu strety medzi priateľkami Kollára a sestričkami. Došlo aj k výmenám názorov,” povedal pre SME jeden z lekárov. Vedenie nemocnice vraj sestrám pohrozilo výpoveďami alebo odobratím vianočných odmien. 

Vrchol všetkého bol vraj prípad, kedy sa jedna z priateliek Borisa Kollára sťažovala, že jej sestrička už dve hodiny nepriniesla čaj o ktorý žiadala. Následne vznikla potýčka, pretože sestra sa ohradila, že to nie je náplň jej práce. Boris Kollár sa prostredníctvom jeho hovorkyne Lindy Tribusovej za tento incident ospravedlnil.

„Čajová aféra predsedu veľmi mrzí, ale po nehode máva dni, keď celkový stav a bolesti akceptuje dobre, no niekedy je to na psychiku ťažké a necíti sa najlepšie, to bolo aj v tom prípade,“ vysvetľuje Tribusová pre denník SME.