Nemilá správa pre očkovaných. Za plne očkovaného vás považujú len 12 mesiacov - MAGAZÍN 1
Slovensko

Nemilá správa pre očkovaných. Za plne očkovaného vás považujú len 12 mesiacov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slovensko začína oficiálne podávať tretiu dávku vakcíny proti koronavírusu. Zatiaľ je určená len niektorým skupinám obyvateľstva. Pripravme sa ale na to, že postupne sa budú musieť dať preočkovať všetci tí, ktorí sa rozhodli spoľahnúť na účinok vakcín a chceli užívať výhody, ktoré im z toho plynuli.

Treťou posilňovacou dávkou sa budú môcť predovšetkým očkovať zdravotníci či ľudia so zníženou imunitou, zamestnanci a klienti centier sociálnych služieb atď..

Očkovanie treťou dávkou oficiálne nebude povinné. V tejto súvislosti ale musíme podotknúť, že za plne zaočkovanú osobu sa na Slovensku pokladá len osoba, ktorá je

  • najmenej 14 dní a najviac 12 mesiacov po aplikácii druhej dávky očkovacej látky s dvojdávkovou schémou,
  • najmenej 21 dní a najviac 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky s jednodávkovou schémou.
  • najmenej 14 dní a najviac 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky, ak bola prvá dávka očkovania podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19.

Po uplynutí 12-mesačnej lehoty sa opäť na človeka hľadí ako na neočkovaného a stráca všetky výhody, ktoré mu vyplývajú z predchádzajúcej vakcinácie.