Nemecký prezident povedal, že Nemecko je krajina migrantov a moslimov potrebujú - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Nemecký prezident povedal, že Nemecko je krajina migrantov a moslimov potrebujú

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier vyhlásil, že Nemecko “je národom imigrantov, a takým zostane”: “Nie sú ani poloviční, ani celí Nemci, ani biologickí, alebo ‘noví’ Nemci”.

Prezident hovoril v berlínskom Bellevue Palace, kam bola pozvaná malá skupina Turkov, aby zdieľali svoje názory na migráciu, integráciu a xenofóbiu v Európe. Prezident odsúdil diskrimináciu tých, ktorí majú zahraničné korene.

“Permanentné podozrievania migrantov, bez ohľadu na to, ako dlho v Nemecku žijú, poškodzuje nielen jednotlivcov, ktorých sa to týka, ale spôsobuje hanbu celej krajine”. Treba povedať, že úloha prezidenta je v Nemecku skôr symbolická. Skutočnou vládkyňou Nemecka je kancelárka Merkelová.

“Rasizmus a diskriminácia porušujú ľudskú dôstojnosť a poškodzujú našu demokracii,” pokračoval. “Imigrácia sa deje, pretože sme opakovane žiadali, aby ľudia prišli, a táto situácia bude pokračovať aj v budúcnosti.” Prezident narážal predovšetkým na tureckých pracovníkov, u ktorých sa ale nikdy nepredpokladalo, že v krajine zostanú.

Turci podľa neho do Nemecka patria

“Bez nich, bez ich rodín, ktoré sa k nim neskôr pripojili, bez ich detí a vnúčat, by ekonomická prosperita našej krajiny, a aj dnešná spoločnosť, boli neudržateľné,” vyhlásil bez mihnutia oka Steinmeier.

“Nie sú žiadni Nemci, ktorí tu sú na skúšobnú dobu a musia dokázať, že majú právo tu byť, pretože by ich občianstvo mohlo byť zrušené kvôli údajnému zlému správaniu,” dodal nemecký prezident a zdôraznil, že nie sú žiadni polovičatí alebo celí Nemci, biologickí alebo noví Nemci, žiadni občania prvej alebo druhej kategórie, alebo dobrí a zlí susedia. “

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *