Nemecký odborník: "Sme príliš zraniteľní, potrebujeme rakety na zasiahnutie Ruska" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Nemecký odborník: „Sme príliš zraniteľní, potrebujeme rakety na zasiahnutie Ruska“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Európa je príliš zraniteľná, pretože nie je schopná neutralizovať „celé spektrum hrozieb“ zo strany Ruska, vyhlásil v interview pre Süddeutsche Zeitung odborník Nemecka pre zahraničnú politiku Christian Mölling.

Práve preto musí NATO nielen zdokonaliť systém PVO, ale aj opatriť si rakety, ktoré by mohli „zasiahnuť ruské veliteľské strediská“, vyzýva politológ.

Zmluva o likvidácii rakiet stredného a krátkeho doletu (INF) sa už dávno zmenila v „makulatúr“, vyhlásil v interviewu pre denník Süddeutsche Zeitung odborník Nemecka pre zahraničnú politiku Christian Mölling.

„Spojené štáty už odstúpili od tejto dohody, pretože Ruská federácia vyvíjala v priebehu niekoľkých rokov rakety stredného doletu a porušovali tým podmienky zmluvy INF,“ tvrdí Mölling.

Ide o ruskú raketu novátor 9M729, ktorá môže podľa slov nemeckého politológa „len za niekoľko minút zasiahnuť všetky európske metropoly bez výnimky“.

„Kontrola zbraní sa nedá vykonávať osamotene. Sú k tomu potrebné dobré zámery partnerov, a Rusko v súčasnosti nemôže byť partnerom, „konštatoval odborník Nemecka pre zahraničnú politiku.

Ostatne, ako zdôraznil Mölling, hlavná otázka teraz spočíva v niečom inom: Či sa budú Američania a ich európski partneri vyzbrojovať „nejadrovými, alebo predsa jadrovými zbraňami, aby mali možnosť minimalizovať ruský zastrašovací potenciál“.

Ide o to, že NATO nie je zatiaľ schopné neutralizovať „celé spektrum hrozieb“ zo strany Ruska, vysvetlil nemecký politológ.

„My Európania sme príliš zraniteľní,“ uznal odborník pre zahraničnú politiku Christian Mölling.

Severoatlantická aliancia má podľa názoru nemeckého odborníka „zareagovať v prvom rade v oblasti nejadrových zbraní“.

„To znamená, že na jednej strane musíme zdokonaľovať systém protivzdušnej obrany, aby sme mali možnosť neutralizovať ruské rakety. A na druhej strane potrebujeme asi aj tú útočnú zložku: teda rakety, ktoré by mohli zasiahnuť ruské veliteľské strediská, „navrhol nemecký politológ svoj akčný plán.

https://magazin1.sk/rusko-sa-pridava-k-usa-a-odstupuje-od-zmluvy-o-raketach/

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *