Nemecko v roku 2019 vyzerá takto: 25% populácie a 42% malých detí má migračný pôvod - MAGAZÍN 1
Slovensko

Nemecko v roku 2019 vyzerá takto: 25% populácie a 42% malých detí má migračný pôvod

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Aké bude to nové, hrdé, multikultúrne Nemecko Angely Merkelovej za desať, dvadsať, alebo päťdesiat rokov? Pre porovnanie sa pozrite napríklad na Afganistan alebo Somálsko.

“Jedna štvrtina Nemcov teraz pochádza z prostredia migrantov,” – denník Breitbart:

Počet obyvateľov s migračným pôvodom v Nemecku dosiahol nového historického maxima na 25,5 percenta populácie a 42 percent malých detí má migračný pôvod.

Nové štatistiky pochádzajú zo správy zverejnenej nemeckým federálnym štatistickým úradom, ktorý uvádza, že teraz je v krajine 20,8 miliónov nemeckých obyvateľov, ktorí majú migračný pôvod, čo znamená, že má aspoň jedného rodiča narodeného v zahraničí, informuje denník Kronen Zeitung.

Z týchto 20,8 milióna, len niečo viac ako polovica (52 percent), je držiteľom nemeckého pasu, pričom ďalších 48 percent sú občania cudzích krajín.

Drvivá väčšina migrantov, ktorí prišli do Nemecka žiť s rodinou, pochádzala z inej európskej krajiny, zatiaľ čo približne polovica žiadateľov o azyl pochádzala z regiónu Stredného východu.

Kým masová migrácia bola hlavným faktorom rýchlych demografických zmien v Nemecku, stovky tisíc Nemcov sa každoročne tiež sťahujú do zámoria. Len v roku 2017 sa takmer štvrť milióna Nemcov presťahovalo do zahraničia.

Niekoľko nemeckých miest zaznamenalo významné demografické posuny, pričom Frankfurt sa stal prvým nemeckým mestom, kde sú nemeckí rodičia v roku 2017 menšinou.

K Frankfurtu sa pridávajú mesta Offenbach, Heilbronn, Sindelfingen a Pforzheim, kde sú tiež domorodí Nemci menšinou. V Offenbachu je iba 37 percent populácie domorodých Nemcov.

Niekoľko ďalších významných nemeckých miest smeruje k tomu, aby sa domorodci stali tiež menšinou, ako je Norimberg, kde obyvatelia z radov migrantov tvoria 44,6 percenta populácie, Stuttgart, kde tvorí 44,1 percenta a Mníchov s 43,2 percentami.

Pri rozdelení údajov podľa vekovej skupiny však 60 percent mladších ako 18 rokov v Stuttgarte pochádza z prostredia migrantov, čo ilustruje budúcu demografiu mesta.

Ak sa zohľadnia vekové skupiny naprieč západným Nemeckom, čísla ukazujú, že najmenej 42 percent detí mladších ako šesť rokov má migračný pôvod.