Nemecko: Úrady ponúkajú 100 000€ pre identifikáciu extrémistov z Antifa - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Nemecko: Úrady ponúkajú 100 000€ pre identifikáciu extrémistov z Antifa

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Po sérii násilných útokov ľavicových extrémistov (Antifa) na ľudí a majetok v meste Lipsko ponúkli úradníci členom komunity odmenu 100 000 EUR na identifikáciu jednotlivcov zapojených do útokov.

Štátny zástupca v Lipsku a štátna kriminálna polícia v Sasku minulý týždeň oznámili, že súkromným osobám, ktoré predložia informácie, ktoré povedú k zatknutiu a odsúdeniu dotknutých ľavicových extrémistov, bude poskytnutá odmena 100 000 EUR.

Odmena mesta je zatiaľ najväčšou sumou ponúkanou verejnosti od 90. rokov. Riešenie prichádza po sérii útokov ľavicových extrémistov (Antifa), vrátane útoku na zamestnanca realitnej kancelárie a podpaľačstva, kedy členovia extrémistov z Antifa poškodili bytové priestory, a škoda sa vyšplhala na sumu 10 miliónov eur.

Členovia extrémistickej skupiny Antifa sú obvinení z týchto útokov.

Po nedávnom náraste násilných útokov ľavicových extrémistov oznámil východonemecký štát Sasko zriadenie osobitnej komisie pre ľavicový extrémizmus (Soko Linx). Komisia bude mať dvadsať vyšetrovateľov, ktorí majú za úlohu nájsť páchateľaov vyššie uvedených útokov.

V tomto roku došlo k 305 ľavicovým útokom v porovnaní s 222 za celý rok 2018.

Minulý týždeň v Berlíne bolo 19 policajtov zranených veľkým davom extrémne ľavicových extrémistov, ktorí zaútočili na dôstojníkov fľašami, kameňmi a inými projektilmi počas protestu proti vysťahovaniu nelegálnych migrantov.

Kto sú Antifa?

Ideologicky sa radia k liberálom a bojovníkom proti fašizmu. Bojujú však proti všetkým, ktorí majú iný názor. Ich útoky sú poväčšine silne radikálne a nebezpečné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *