Zo sveta

Nemecko plánuje minúť na migráciu v najbližších štyroch rokoch 64,5 miliard eur

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Nemecká spolková vláda ponúkne v najbližších štyroch rokoch 64,5 miliardy eur na riešenie dôsledkov prílevu migrantov od roku 2015, pričom peniaze sa podľa údajov nemeckého ministerstva financií zamerajú na integráciu migrantov a zastavenie zdrojov úteku.

Len pre rok 2021 plánuje nemecké ministerstvo financií minúť 20,1 miliardy eur, uviedol Der Spiegel.

Väčšina finančných zdrojov bude použitá na boj proti dôvodom, prečo ľudia migrujú z krajín svojho pôvodu, pričom do roku 2024 bude na tento účel smerovať 25,4 miliardy eur. Tieto peniaze by sa dali využiť napríklad na výstavbu škôl, infraštruktúry a programy na zníženie korupcie v krajinách tretieho sveta, aby sa povzbudilo, že ľudia budú mať menej dôvodov k úteku.

Minister financií Olaf Scholz (SPD) chce na integračné opatrenia vynaložiť ďalších 8,2 miliardy eur. Sociálne dávky pre migrantov v Nemecku zároveň dosiahnu 22,9 miliardy eur.

Vzhľadom k obrovským hospodárskym dôsledkom koronavírusovej krízy, na ktoré nemecký štát už reagoval miliardovými výdavkami, iste dodatočné náklady na migrantov vyvolajú otázky dlhodobej udržateľnosti týchto financovaní.

Maďarsko v minulosti podporovalo väčšiu pomoc krajinám ich pôvodu a zahájilo vlastné iniciatívy prostredníctvom programu Maďarsko pomáha. V tohtoročnom blogu pre Maďarsko pomáha europoslanec György Hölvényi napísal, že migráciu možno zastaviť pomocou správnej finančnej pomoci chudobnejším krajinám.

„Najprv musíme vytvoriť bezpečnosť a stabilitu, bez ktorých nemožno dosiahnuť trvalo udržateľného rozvoja. Aby sme zaistili dlhodobé riešenia, musíme tiež investovať do vzdelávania a školného, ​​aby sme pomohli zmierniť jeden z kľúčových problémov afrických ekonomík: nedostatok vzdelanej pracovnej sily, „napísal. „Vzdelaná pracovná sila v zdravotníctve a v ďalších odvetviach hospodárstva má zásadný význam pre posilnenie miestnych komunít a prispieva k budovaniu stabilnejšej a udržateľnejšej spoločnosti a ekonomiky.“

Hoci existuje nádej, že by takéto programy pomoci mohli prispieť k zastaveniu prisťahovaleckej vlny z Blízkeho východu a Afriky, rýchlo rastúcej populácie v týchto regiónoch spolu s endemickou korupciou by mohli znamenať, že by v najbližších rokoch mohla Európu zasiahnuť ďalšie masívne vlna. Inštitút pre ekonomiku a mier (IEP) uvádza, že kvôli nedostatku potravín a vody by v najbližších 30 rokoch mohlo byť vysídlených 1,2 miliardy jedincov, pričom mnohí z nich by sa vydali smerom k Európe a Severnej Amerike.

Nemecké ministerstvo práce minulý týždeň oznámilo, že utečenci a ich rodinní príslušníci stoja štát každoročne 6 miliárd eur. Informácie boli zverejnené na parlamentnú žiadosť strany Alternatíva pre Nemecko (AFD).

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!