Nemecko: Migranti berú lekcie o rozdiele medzi sexom a znásilnením. Učia ich, kedy to žena nechce

V Berlíne teraz funguje seminár sexuálnej výchovy zameraný na výučbu migrantov o sexuálnych normách nemeckej spoločnosti, informuje denník The Local.

Podľa správ denníka je štvorhodinový kurz nazvaný „Spoločne pre bezpečnosť“ v súčasnej dobe sa organizuje iba v hlavnom meste, aj keď nemecká komisárka pre integráciu Annette Widmann-MAUZ vyzvala k širšej realizácii v dôsledku prípadu hromadného znásilnenia vo Freiburgu, kde z 11 podozrivých bolo 10 utečencov .

Témy diskutované na seminári sa dotýkajú radu citlivých otázok, ako je napríklad to, ako zistiť, či je žena ochotná zapojiť sa do sexuálnych aktivít, a ako má človek reagovať, ak to odmietne.

Jedno z videí prehrávaných v triede používa metaforu k ilustráciu rozdielu medzi znásilnením a konsenzuálnym sexom.

„Je to ako pýtať sa človeka, či chce šálku čaju.“ Ak ona odpovie „Áno, mám ho rada“, je to preto, že ho chce. Ak váha, môžete pripraviť čaj a opýtať sa znova. A ak niekto povie „Nie, ďakujem“, nerobte čaj a nehnevajte sa – je to rovnaké so sexualitou, „rozpráva v angličtine hlasový komentár.

Ďalšie video vysvetľuje, akú vzdialenosť by mal človek udržiavať, aby nenapadol osobný priestor iného človeka.

Sedenie zorganizovala nórska skupina Hero, ktorá spravuje niekoľko ubytovní pre migrantov v Nemecku.

Od roku 2015 sa Európa snaží vyrovnať s dôsledkami prílivu utečencov utekajúcich pred vojnou a sociálnou krízou na Blízkom východe a v Afrike.

V priebehu posledných štyroch rokov Nemecko privítalo takmer milión migrantov napriek tvrdej kritike „politiky otvorených hraníc“ kancelárky Angely Merkelovej, vrátane jej zlyhania pri riešení kriminality súvisiace s migračnou krízou.

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.