Zo sveta

Nemecko: Migrant, ktorý strčil pod vlak matku s dieťaťom, nepôjde do väzenia

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Eritrejský migrant, ktorý minulý rok vytlačil 8 ročné dieťa na vlakovom nádraží vo Frankfurte pred prichádzajúci vlak, nebude odsúdený, pretože má psychické problémy, ale jedna z jeho obetí verí, že muž presne vedel, čo robí.

Eritrejčan, štyridsaťročný Habte Araya, ktorý bol raz použitý v kampani v roku 2017 na podporu „úspešnej integrácie“ švajčiarskou agentúrou, sa ospravedlnil za svoje konanie na súde prostredníctvom svojho právnika, ale nebol na súde prítomný.

V júli roku 2018 migrant Araya vytlačil 40-ročnú matku a jej osemročného syna na koľaje. Matke sa počas incidentu v roku 2018 podarilo stretu uniknúť, ale jej syn bol zasiahnutý vlakom a umrel. Matka ho už nedokázala zachrániť.

Migrant Araya z miesta utiekol, ale svedkovia a policajt, ​​ktorý bol mimo službu, ho prenasledovali, čo im umožnilo zadržať ho.

Araya, nielenže vytlačil obe obete na trať, ale potom, čo to urobil, sa zameral aj na 78 ročnú bývalú učiteľku Gerlinde S. a pokúsil sa ju tiež vytlačiť na koľaje. To sa mu však nepodarilo.

Hoci bol Araya označený za psychicky chorého, Gerlinde S. povedala nemeckému spravodajskému kanálu Bild: „Je pre mňa ťažké to prijať. Mám dojem, že tento akt bol veľmi plánovaný. Páchateľ si vybral ľahké obete. A čo je obzvlášť viditeľné, je to, ako bol útek naplánovaný. Utiekol z mesta a musel si vybrať nástupište 7, pretože odtiaľ je veľmi jednoduché uniknúť. Tiež si musel vybrať vhodný čas, aby mohol utiecť cez koľaje.“

Dôchodkyňa utrpela hlbokú psychickú traumu nielen kvôli zážitku blízkemu smrti, ale aj kvôli tomu, že bola prítomná, keď chlapec prišiel o život pred svojou matkou. Krik matky opísala ako neznesiteľný.

„Chcela by som povedať, že to bola najhoršia skúsenosť, akú som kedy zažila, a môj život je už celkom dlhý. Už je to rok a ja na sebe musím tvrdo pracovať. Ale od mojej rodiny som sa dočkala veľa povzbudenie a tiež chodím na terapiu. Ale vždy to bude pre mňa problém, čo sa stalo, „povedala.

„Je mi to veľmi ľúto,“ citoval migrantov právnik svojho klienta. Otec zavraždeného chlapca však ospravedlnenie odmietol.

„Môj klient neprijme ospravedlnenie, pretože neexistuje ospravedlnenie za to, čo sa stalo,“ povedal právnik chlapcovho otca na súde.

Podľa predbežnej psychiatrickej správy muž z Eritrey nie je trestne zodpovedný kvôli svojej duševnej chorobe, takže vôbec nebol obvinený, prokuratúra sa však snaží dosiahnuť, aby bol dlhodobo umiestnený do psychiatrickej liečebne, pretože je považovaný za nebezpečného.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *