Zo sveta

Nemecko má predsedníctvo EÚ: Donútia nás teraz Nemci prijať migrantov?!

Poslanec za AFD Peter Bystroň interpeloval nemeckého ministra zahraničia Heiko Maas vo veci prerozdeľovanie migrantov po celej Európe. Preklad jeho interpelácie priniesol na svojom facebookovom profile líder SPD Tomio Okamura. „Na toto nie je iná odpoveď ako czexit,“ rozčúlil sa.

„Pán minister, vo svojej reči ste vyzdvihol solidaritu a suverenitu. Súčasne ste povedal, že chcete solidaritu vyžadovať. To musí vyvolať vo všetkých krajinách strednej a východnej Európy obavy z toho nemeckého predsedníctva EÚ, keď sa im vyhráža, že od nich budete niečo vyžadovať. Vy ste totiž jedným dychom aj povedal, o čo vám ide – a síce, že si chcete vynútiť prerozdeľovanie migrantov po celej Európe. Pritom ste nám dnes ráno vo výbore sám hovoril, že tu práve včera bol český minister. Vy poznáte obavy krajín Vyšehradskej štvorky, a napriek tomu idete hlavou proti múru. Nechcete si to rozmyslieť? Stredná a východná Európa vás v tomto už roky nenasleduje, ľudia v týchto krajinách to nechcú, tak im odtiaľto z Berlína nediktujte a nenúťte im na niečo, čo nechcú, „poznamenal Bystroň v interpelácii.

„Nerobte si nádeje, ja si to nerozmyslím, pretože som pevne presvedčený o tom, že členstvo v EÚ so sebou prináša práva a povinnosti. Mnohí v EÚ profitujú v obrovskom rozsahu z členstva v EÚ, finančne, ale nielen finančne. Sú ale aj iné veci, iné základné hodnoty, ku ktorým sme sa členstvom v EÚ zaviazali. A preto v rámci EÚ nemožno využívať iba práv, ale je nutné aj plniť povinnosti, ktoré sú s tým spojené. A to bude téma nemeckého predsedníctva, „odvetil mu Maas.

Nemecké polročné predsedníctvo EÚ sa začalo 1. júla. „Nemecký minister zahraničia Heiko Maas povedal hneď na druhý deň, tento štvrtok 2. 7., natvrdo v nemeckom Parlamente, že nám vnúti migrantov !!!“ poznamenal k tomu následne líder SPD Tomio Okamura. „Na toto nie je iná odpoveď ako czexit. A úplne škandalózne je, že s nemeckým ministrom zahraničia rokoval v Berlíne deň vopred, teda tento mesiac 1.7., Český minister zahraničia Petříček (ČSSD) a u nás v ČR nie je zverejnený žiadny výstup z tohto konania! Čo nám vláda hnutia ÁNO, ČSSD a KSČM tají? “ rozčúlil sa Okamura.

Minister Maas sa pre prerozdeľovanie migrantov naprieč EÚ vyslovil naposledy v máji tohto roku, kedy uviedol, že prístup európskych štátov k utečencom je „najväčším znakom neschopnosti EÚ.“ Podľa jeho vyjadrenia, ktoré citovali nemecké médiá, sa od roku 2015 v tejto otázke nič nevyriešilo a Európa potrebuje prerozdeľovací mechanizmus pre štáty, ktoré sú migrantov ochotné prijať. A tie štáty, ktoré na to nie sú ochotné, ako napríklad Maďarsko, podľa neho musí prevziať zodpovednosť v iných oblastiach, napríklad pomôcť s vojnami v Afrike, ktoré masovú migráciu spôsobujú.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *