Nemecké noviny: Európa by mala poďakovať Rusku za pomoc v boji proti pandémii

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Aj ak Rusko sleduje nejaké geopolitické ciele počas poskytovania pomoci Taliansku v boji proti koronavírusu, Európa by mala byť Rusom vďačná, píšu nemecké noviny Der Tagesspiegel.

V článku sa uvádza, že Rusko, Čína a Kuba môžu poskytovať pomoc v nádeji, že dosiahnu určitých cieľov. Pokiaľ ide o Peking, jedná sa o pokusy prinútiť zvyšok sveta, aby zabudol, že čínske úrady zle zvládali prvé vypuknutie koronavírusu. Pre Rusko je to nádej na zrušenie sankcií a pre Kubu – hľadanie medzinárodnej solidarity.

„Možno to všetko tak je, ale veď oni pomáhajú. Táto jednoduchá fráza neguje rozčúlenie skeptikov, ktorí sa snažia zatieniť pozitívne aspekty aj z toho dôvodu, že im to pripomína ich vlastnú pasivitu. Nedbalosť a mlčanie. Pritom je všetkým jasné, že aj keď niekto zachraňuje topiaceho sa v nádeji na medailu, každopádne zachraňuje človeka. To je dôležité, „upozorňuje autor článku.

Noviny zároveň upozorňujú na to, že správanie týchto troch štátov ostro kontrastuje s politikou európskeho vedenia.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Číslo účtu: SK2811000000008017035353

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *