Nemecké médiá obdivujú ruskú ponorku, ktorá dokáže vyvolať cunami - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Nemecké médiá obdivujú ruskú ponorku, ktorá dokáže vyvolať cunami

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nemecký magazín Stern obdivuje novú ruskú ponorku Belgorod a označuje ju za “podvodného giganta” schopného plniť akékoľvek úlohy v podmienkach prísnej tajnosti.

Pozornosť magazínu upútala predovšetkým zvláštnosť ponorky, ktorá spočíva v tom, že môže niesť na palube menšie ponorky a tiež ruské torpéda Poseidon, ktoré označuje Stern za “torpéda súdneho dňa”.

Časopis zdôrazňuje, že to vyvoláva “zvláštne znepokojenie”, pretože tieto torpéda sú vybavené termonukleárnymi bojovými hlavicami o sile dve megatony schopnými zničiť celú útočnú skupinu amerického námorníctva vrátane lietadlovej lode, a tiež vyvolať cunami, ktoré zničia pobrežné regióny USA.

Okrem toho upozorňuje Stern na jadrový motor Poseidonu, ktorý torpédam zaisťuje prakticky neobmedzený dosah a rýchlosť pod vodou až 200 kilometrov za hodinu.

Stern vytyčuje pritom ďalšiu zvláštnosť torpéda a oi. predpokladá, že sa ruským inžinierom podarilo vyriešiť problém superkavitace, čo znamená, že sa okolo trupu torpéda vytvára ochranný vzdušný obal, čím sa prudko znižuje trenie medzi trupom a vodou a zvyšuje sa rýchlosť.

V závere magazín zdôrazňuje, že keď vlastníte nielen také torpédo, ktoré nemá vo svete obdobu, ale aj moderný prostriedok na jeho prepravu do ľubovoľného bodu zemegule, môže Rusko “dominovať v podvodnom svete”.

O vývoji bezpilotných podvodných prístrojov Poseidon v Rusku, ktoré sú schopné plávať vo veľkej hĺbke vysokou rýchlosťou, prehovoril prvýkrát v minulom roku ruský prezident Vladimir Putin.

Podľa jeho slov môžu takéto bezpilotné prístroje niesť ako konvenčnú, tak i jadrovú muníciu, čo umožní likvidáciu útočných skupín lodí, pobrežných opevnení a infraštruktúru.


Zdroj: stern.de

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *