Nemecká očkovacia komisia neodporúča plošné očkovanie detí. Toto je dôvod - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Nemecká očkovacia komisia neodporúča plošné očkovanie detí. Toto je dôvod

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pre nedostatok vedeckých údajov neodporúča nemecká Stála očkovacia komisia (Stiko) plošnú vakcináciu detí a mládeže proti ochoreniu COVID-19. Na druhú stranu ale podporila očkovanie detí so zdravotnými problémami.

Informáciu priniesli české média s odvolaním na Inštitút Roberta Kocha (RKI), ktorý je nemeckým úradom pre kontrolu a prevenciu chorôb.

Podľa portálu Lidovky.cz takýto záver nie je prekvapivý. Komisia už skôr avizovala, že nemá dostatok vedeckých podkladov na to, aby mohla všeobecné odporúčanie vydať. Keďže nie sú jasné riziká, ktoré deťom pri imunizácii hrozia.

Stanoviská komisie nie sú ale záväzné. Deti od 12 rokov sa tak budú môcť očkovať. Rozhodnutie bude závisieť na rodičoch a na lekárovi. Stále však platí, že očkovanie detí proti covidu-19 je v Nemecku rovnako ako v prípade dospelých dobrovoľné.

V súčasnosti je v Európskej únii  zatiaľ ako jediná vakcína pre deti od 12 rokov schválená látka spoločnosťou Pfizer / BioNTech.