Nemecká liberálna politička plánuje z migrantov urobiť učiteľov - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Nemecká liberálna politička plánuje z migrantov urobiť učiteľov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Podpredsedníčka nemeckých Slobodných demokratov (FDP) Katja Suding vyhlásila plán, podľa ktorého sa majú z utečencov s pedagogickým vzdelaním stáť učitelia na nemeckých školách. Vraj by sa tak mohlo získať až 5000 nových učiteľov.

Má to ale háčik, jednak je úroveň vzdelania vo všetkých krajinách, odkiaľ utečenci do Nemecka prišli nedostatočná a nedostatočná je teda aj úroveň tamojšieho pedagogického zboru. Ďalej väčšina utečencov nevie nemecky a veľká časť z nich dokonca je negramotná! Budú teda žiaci učiť učiteľa čítať a písať nemecký jazyk?

Je cieľom nemeckého establishmentu pozdvihnúť nemecké školstva na úroveň Afganistanu, alebo Somálska? Už dnes úroveň nemeckých škôl prudko poklesla vďaka deťom utečencov a výučbe rôznych humanitných a ekologických tém.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *