Nemecká evanjelická cirkev bude vlastnou loďou voziť migrantov do Európy - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Nemecká evanjelická cirkev bude vlastnou loďou voziť migrantov do Európy

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nemeckej evanjelickej cirkvi (EKD) už nestačí, že len lode mimovládnych organizácii dovážajú migrantov do Európy a rozhodli sa zadovážiť si vlastnú loď, ktorou budú voziť migrantov.

Spolupracovať budú s mimovládkou Sea Watch, ktorá im poskytne odbornú pomoc, vyzdvihovanie utečencov v Afrike a následný prevoz do talianskych prístavov, odkiaľ sa migranti rozutekajú do celej Európy.

Aktuálne operuje v Stredomorí 10 plavidiel mimovládok, ktoré hľadajú utečencov a vozia ich do Európy. Spoluprácu prisľúbil aj starosta mesta Postupim Schubert (Soc. dem), ktorý potvrdil, že jeho mesto všetkých dovezených migrantov prijme. Na záver dodal ešte zástupca mimovládnej organizácie tieto slová: “Všetci ľudia (migranti) musia mať slobodu a bezpečie, aby sa mohli legálne dostať do Európy”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *