Nemci vraj strácajú pocit bezpečia a vo veľkom sa ozbrojujú - MAGAZÍN 1
Slovensko

Nemci vraj strácajú pocit bezpečia a vo veľkom sa ozbrojujú

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Podľa správy denníka Die Welt má v súčasnosti 640 000 Nemcov právo nosiť strelnú zbraň, čo je takmer 2.5 krát viac, ako v roku 2014, kedy toto privilégium malo iba 260 000 občanov.

Podľa získaných údajov vzrástol v minulom roku nárast licencií na malé strelné zbrane o 9 percent v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka.

Zväz polície (GDP) sa domnieva, že hlavným dôvodom pre tento trend je “pocit neistoty” v populácii. “Od udalostí pri kolínskej katedrále na Silvestra 2015 sa stále viac ľudí cíti neisto,” povedal predseda GDP Oliver Malchow.

Na kolínskych silvestrovských oslavách v roku 2015 sa udiali hromadné sexuálne útoky migrantov z Afriky a Blízkeho východu na nemecké dievčatá a ženy. Celkom došlo k najmenej 24 údajným znásilneniam a početným krádežiam, väčšinou v centre Kolína nad Rýnom.

  “Rast licencií na ručné zbrane ukazuje, že musíme pracovať na obnovení pocitu bezpečia pre mnohých občanov,” povedal Malchow. V súčasnej dobe je v Nemecku v súkromnom vlastníctve približne 5,4 milióna zbraní rôznych kategórií. To je zhruba 66 zbraní na 1000 obyvateľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *