Politika Zo sveta

Nemci priznávajú, že Ruské sankcie uškodili najviac Nemecku

Trestné opatrenia EÚ proti Rusku už nedávajú zmysel, takže Brusel musí ísť na kompromis s Moskvou, povedal generálny riaditeľ Asociácie malých a stredných podnikov v rozhovore s OWC.

„Sankcie nedosiahli svoj cieľ, a čo je ešte horšie, škodia predovšetkým nám,“ zdôraznil Markus Jerger.

Podľa Jergera kvôli sankciám EÚ MSP v Nemecku teraz chýbajú nielen „peniaze a výdrž“, ale aj podpora vlády Angely Merkelovej.

„Federálna vláda sa musí postaviť za strednú triedu, pretože situácia (so sankciami) oslabuje Nemecko ako celok,“ povedal generálny riaditeľ BVMW. „Naše združenie dúfa, že znížia napätie v hospodárskych vzťahoch a vyzýva vládu Spolkovej republiky Nemecko, aby v tom pokračovala. „

Markus Jerger tiež vyjadril nádej, že v najbližšej dobe bude väčšina nemeckých politikov naďalej podporovať zrušenie sankcií EÚ voči Ruskej federácii, pretože „čísla hovoria samy za seba“.

Pokiaľ ide o krízu na Ukrajine, podľa vedúceho Asociácie malých a stredných podnikov v Nemecku, bude ju možné vyriešiť „iba s Putinom, a nie proti nemu“.

„Namiesto konfrontácie by sa federálna vláda mala spoliehať na spoluprácu. Je dôležité, aby Brusel a Moskva dosiahli kompromis, pretože tieto sankcie nemajú žiadny význam, „uviedol Markus Jerger. „

Ak proti krajine rozhodujú sankcie, potom by nemala mať Coca-Colu, Marlboro a hotely Hilton. Podľa nášho názoru je jednoducho neprijateľné, aby sme si dávali góly do vlastnej bránky. Koniec koncov, tovar, ktorý už neexportuje, teraz dodáva India, Čína a Kórea. Rusko stále dostáva svoj tovar – ale nie z Nemecka. Mechanizmus sankcií preto nefunguje. Sankcie nedosiahli svoj cieľ, a čo je ešte horšie, škodia predovšetkým nám. „

zdroj: owc.de preklad: Magazin1.sk

2 Replies to “Nemci priznávajú, že Ruské sankcie uškodili najviac Nemecku

  1. Aj vlastný gool sa počíta..Sankcie lenivým rusom pomohli,lebo boli nútený zdvihnúť zadky a začať produkovať sami pre seba..Keby tam nemali tvrdohlavého Putina už o čo všetko mohol západ rusov pripraviť…Pre amíkov sa vzťahujú sankcie len do tej miery ako môžu vydierať západnu europu..Od Rusov kupujú raketové motory,ropu ,ktorú potom obratom predajú svojím spojencom..To bude ,plač ,nárek a škrípanie zubov ked Nemci dokončia plynovod priamo z Ruska do Germánie..odkiaľ budú Ukrajinci kradnúť plyn a ropu?Aj Slovensko príde o veľké lové za tranzit ,ale hlavná vec ,že sme Porošenkovi dodávali plyn..Chcel by som vidieť tie uhradené faktúry…Kiska je zasa tak obetavý ,že si dáva jazyčkové pusinky s masovým vrahom Porošenkom aj ked bol prechladnutý a mohol mať aj angínu..Však embargo má rôzne podoby ,ale jedno je isté nás viacej poškodili ako najväčších zločincov sveta ,ktorí sú obkľúčený americkými vojakmi a pritom z Rusov sú celý pokakaný !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *