Zo sveta

Nemci nám mali zhabať v prístave ochranné prostriedky pre našich zdravotníkov

Jaroslav Paška vo facebookovom statuse informuje, že minulý týždeň pri vybavovaní formalít v prístave Hamburg nemeckými úradmi malo dôjsť k „zhabaniu“ kontajnera obsahujúci osobné ochranné pracovné prostriedky (respirátory, a pod.), ktoré boli objednané a určené pre slovenské nemocnice a zdravotné zariadenia.

Dôvodom mal byť akútny a kritický nedostatku týchto pomôcok na pracoviskách, zabezpečujúcich liečbu pacientov nakazených koronavírusom.

Paška si myslí, že nemecká vláda týmto škandalóznym a arogantným krokom, ktorý podľa neho navyše ignoruje nielen základné pravidlo o voľnom pohybe tovaru v Európskej únii, ale aj elementárnej ľudskosti a humanitárnych princípov, zabránila transportu nedostatkového legálne objednaného, aj legálne prepravovaného zdravotníckeho materiálu.

Paška upozorňuje, že takto „sprosto“ nám bol tovar bez náhrady zoštátnený, pre okamžité použitie v Nemecku.

„V Slovenskej republike nemáme výrobcov špeciálnych osobných ochranných pracovných prostriedkov, preto sme odkázaní len na dovoz. Ak by sa každá z vlád susedných štátov v tejto kritickej situácii začala správať tak, ako sa zachovala Merkelová (a zhabala pri transporte cez ich územie našimi nemocnicami objednané životne dôležité ochranné medicínske prostriedky), tak by sme ostali voči vírusu SARS-CoV-2 absolútne bezbranní,“ uvádza bývalý poslanec SNS.

Dodáva, že mlčanie zo strany našej vlády a ministra zahraničných vecí po takomto bezprecedentnom a nehoráznom incidente, ktorý nielenže ohrozuje zdravie a životy, je naozaj nehorázne a neospravedlniteľné.

O stanovisko požiadal portál Hlavné Správy aj ministerstvo zdravotníctva, ale zatiaľ nedostali žiadne informácie. Premiér Peter Pellegriny k informáciám povedal len stručne, že slovenský veľvyslanec v Nemecku celú situáciu preverí.

7 Replies to “Nemci nám mali zhabať v prístave ochranné prostriedky pre našich zdravotníkov

  1. S tohoto milý bratia a sestri si môžeme zhruba predstaviť akú váhu ma SR v Nemecku a v únii. Sme pre nich druhorada záležitosť

  2. Vy barani všetci sprostí na Slovensku, konečne pochopte kto sú Nemci, Agličania, Američania a spol., čo je EÚ, ale hlavne kto sú ich knechti na Slovensku. Už to konečne v záujme vlastnej existecie pochopte a vykántrite domácich škodcov ako burinu. Neotvárajte hranice migrantom, otvorte ich pre zapredaných knechtov, iba smerom von, inak vás oni vyženú z vašich domov.

  3. Nazvime to otvorene: ŠOVINISTICKÉ PIRÁTSTVO ! … Drzo a sproste nás okradli !
    Opäť sa prejavila typická bezcitná, nemecká arogancia a nadradennosť nad Slovanmi. Ale čo iné sa dá čakať od Herr Hitlerjugend Mutti Merkel ?!!
    Tu je jasný dôkaz, že ich Slovensko ako suverénny európsky štát nezaujíma, duplom nie v takýchto kritických situáciách ! Každému, kto je národovec a vlastenec, nadávajú, že je šovinista, ale Nemci sú popri tom tí najväčší šovinisti – tentoraz in flagranti !!! …

  4. I’ll immediately grasp your rss as I can’t to find your e-mail subscription hyperlink or newsletter service. Do you have any? Kindly let me recognise in order that I could subscribe. Thanks.|

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *