Nemci menia názor a väčšina z nich už hovorí otvorene kriticky voči migrantom a moslimom - MAGAZÍN 1
Slovensko

Nemci menia názor a väčšina z nich už hovorí otvorene kriticky voči migrantom a moslimom

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Každý druhý Nemec je nespokojný s príchodom utečencov a migrantov do svojej krajiny, uvádza Der Spiegel. Vykonaný prieskum rozvracia tézy o tolerantnosti Nemcov.

Občania Nemecka stále otvorenejšie vyjadrujú svoju nespokojnosť a medzi nimi sú aj pravicové radikálne postoje a konšpiračné teórie. Dôkazom toho sú výsledky prieskumu Friedrich Ebert Stiftung.

V Nemecku je rozšírené nepriateľstvo voči utečencom, napísal Der Spiegel. Každý druhý občan Spolkovej republiky Nemecko s nimi zaobchádza s predsudkami. Dôkazom toho sú výsledky prieskumu Friedrich Ebert Stiftung. V porovnaní s rokom 2016 sa zvýšil ukazovateľ nepriateľstva voči prichádzajúcim migrantom, aj keď počet žiadateľov o štatút utečenca klesá.

V roku 2014 bola asi pätina Nemcov nepriateľská voči migrantom, pripomenul časopis. Navyše sú teraz respondenti ochotnejší otvorene vyjadriť svoj negatívny postoj k utečencom. Od roku 2016 sa táto hodnota zvýšila zo 49,5% na 54,1%. To je najvyššii ukazovateľ od roku 2011, kedy bola vykonaná prvá štúdia.

Výskumníci dospeli k záveru, že diskusia o migračných otázkach v Nemecku získala oveľa tvrdší charakter. Mnohé predsudky voči utečencom sú už vnímané ako fakt. Výskumníci tiež zaznamenali rast pravicových nálad v krajine. Každý piaty respondent sa hlási k tomuto politickému spektru. Ľudia týchto postojov bývajú skeptickí voči demokracii, obhajujú vytvorenie autoritárskeho sociálneho poriadku a tiež sa správajú nadradene voči prichádzajúcim, moslimom, utečencom a Rómom.

zdroj: spiegel.de preklad: Magazin1.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *