Nemci chystajú lockdown len pre nezaočkovaných: Nebudú ich nikam púšťať! - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Nemci chystajú lockdown len pre nezaočkovaných: Nebudú ich nikam púšťať!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V Nemecku sa opäť chystá ďalší lockdown no podľa exkluzívnych informácii bulvárneho nemeckého denníka Das Bild majú byť obmedzenia len pre nezaočkovaných.

Detaily budúcich opatrení sa zatiaľ neuvádzajú, predpokladá sa však, že neočkované osoby „nebudú nikam púšťať„. Zdroj novín zdôrazňuje, že všeobecné obmedzovacie opatrenia nie sú potrebné, keby bola dostatočná časť obyvateľstva zaočkovaná proti koronavírusu.

V Nemecku sa už skôr pripúšťali obmedzenia pre neočkovaných proti koronavírusu. Koncom júla vedúci kancelárie Angely Merkelovej a spolkový minister pre zvláštne úlohy SRN Helge Braun v rozhovore pre týždenník Bild am Sonntag prehovoril o tom, že v prípade zvýšenia počtu nakazených môžu neočkovaní proti koronavírusu naraziť na značné obmedzenia.

V kancelárii Angely Merkelovej vtedy pripustili, že neočkovaní nebudú môcť navštevovať štadióny, kiná a reštaurácie.