Slovensko

Nemali ste rúško! Zoberte mu psov, obmedzujeme vás na osobnej slobode! (Video)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Situácia na Slovensku sa vyhrocuje. Nariadenia kážu, aby občania nosili rúška nie len v interiéri, ale aj v exteriéri. To však nie všetci spĺňajú a polícia tieto nariadenia kontroluje (video na konči článku).

Tomáš uverejnil na sociálnej sieti video, kde ho policajná hliadka mala údajne zastaviť pre to, že nemal nasadené rúško. Keď ho niekoľkokrát požiadali, aby im predložil občiansky preukaz, on len opakoval, na základe akého zákona. Polícia však môže predviesť osobu na policajnú stanicu, ak sa osoba neviem preukázať platným dokladom totožnosti.

Vo videu sa muž odmieta preukázať hliadke a tá ho nakoniec podľa všetkého predvedie na policajnú stanicu. Na konci videa je len počuť, ako policajt hovorí „zoberte si tie psy, berieme pána na policajnú stanicu…. ste obmedzený na osobne slobode…“ a video končí.