Zo sveta

Nemal rúško a policajt po ňom okamžite skočil, ako v akčnom filme! Kolenom mu tlačil na hlavu (Video)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

V Českých Budejoviciach sa odohral drsný zákrok voči mladíkovi, ktorý opakovane odmietal poslúchnuť výzvy policajtov, aby si zakryl dýchacie cesty. Ten bez rúška postával pred policajtmi (video na konci článku).

Vo videu vidíme, ako muž bez rúška stojí pri policajtoch a odmieta uposlúchnuť, aby si zakryl horné dýchacie cesty. Po pár sekundách sa po ňom brutálne vrhne policajt. Práve tento zákrok rozdelil ľudí na dva tábory. Ten prvý tvrdí, že muž nerešpektuje nariadenia a ohrozuje druhých. Druhý tábor zase označil políciu za gestapo a v diskusii vo videu dokonca píšu, že sa po ňom hodili, ako by bol terorista či vrah.

„Dve dospelé osoby opakovane odmietli výzvy policajtov. Po vykonaní potrebných úkonov boli prepustené. Oboma prípadmi sa v súčasnosti zaoberajú policajti z obvodného oddelenia České Budějovice, „uviedla hovorkyňa juhočeských policajtov Štěpánka Schwarzová pre CNN Prima News.