Nechoďte do krajiny menom Brunej! Môžu vás ukameňovať. Začala tam platiť Šária - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Nechoďte do krajiny menom Brunej! Môžu vás ukameňovať. Začala tam platiť Šária

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Z toho vyplýva, že gayovia a lesbičky môžu byť odsúdení na trest smrti ukameňovaním. Alah, to tak chce.

Brunej patrí medzi najbohatšie ropné krajiny. V čele stojí sultán. Brunej je jedným z členov Združenia národov juhovýchodnej Ázie (ASEAN). Podľa sultánovho nariadenia sa v štáte nemusia platiť dane a obyvatelia majú zdarma zdravotníctvo a školstvo.

Brunej bola v období 2.svetovej vojny okupovaná Japonskom. V roku 1971 bola dokončená politická stabilizácia krajiny. Bolo tak dosiahnuté úplnej nezávislosti, ako vo veci medzinárodnej tak i domácej.

Viac ako 76 percent obyvateľov sa hlási k islamu. V roku 2014 sa stalo to, čo v každej krajine, kde sú moslimovia vo väčšine: Celá krajina je podriadená islamu a právne predpisy postupne viac či menej kopírujú čiastočne alebo úplne islamské náboženské právo Šaría.

V prvej etape, v roku 2014, boli do trestného zákonníka zavedené tresty v súlade s právom Šaría. Potom vzhľadom k medzinárodným protestom, bol zákonník upravený, ale teraz sa “legálne” počas niekoľkých dní právo Šaría vracia. Zatiaľ sa Šaría týkala iba moslimov, ale teraz bude platiť pre všetkých občanov – aj pre nemoslimov.

Homosexualita je tak v Bruneji nezákonná, rovnako ako mimomanželský sex medzi heterosexuálmi, ako trest môže byť zvolené aj ukameňovanie. Šírenie neislámského náboženstvo je v Bruneji prísne zakázané. Dovoz neislamských textov, ako je Biblia je obmedzený.

Pretože Alah to chce, tak celý súbor trestov podľa práva Šaría sa bude v Bruneji praktizovať: Od amputácií končatín za krádeže alebo za odklon od islamskej viery – smrť.

“Zavedením týchto zákonov sa obraz Bruneja, ako pokojnej a harmonickej spoločnosti a krajiny, v ktorej sa dodržiavajú medzinárodné záväzky v súlade s medzinárodným právom, dostáva do veľkého rozporu,” hovorí Matthew Woolfe, zakladateľ a riaditeľ “Projekt Brunei”.

Medzinárodné protesty a zákazy pre Brunej asi nebudú také silné, lebo príkladom môžu byť islamské štáty, ako je Saudská Arábia alebo Katar a pokrytecké správanie Západu k nim hovoria jasne.

Zdroj: pz.czjournalistenwatch.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *