Nechoďte do krajiny menom Brunej! Môžu vás ukameňovať. Začala tam platiť Šária

Z toho vyplýva, že gayovia a lesbičky môžu byť odsúdení na trest smrti ukameňovaním. Alah, to tak chce.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Brunej patrí medzi najbohatšie ropné krajiny. V čele stojí sultán. Brunej je jedným z členov Združenia národov juhovýchodnej Ázie (ASEAN). Podľa sultánovho nariadenia sa v štáte nemusia platiť dane a obyvatelia majú zdarma zdravotníctvo a školstvo.

Brunej bola v období 2.svetovej vojny okupovaná Japonskom. V roku 1971 bola dokončená politická stabilizácia krajiny. Bolo tak dosiahnuté úplnej nezávislosti, ako vo veci medzinárodnej tak i domácej.

Viac ako 76 percent obyvateľov sa hlási k islamu. V roku 2014 sa stalo to, čo v každej krajine, kde sú moslimovia vo väčšine: Celá krajina je podriadená islamu a právne predpisy postupne viac či menej kopírujú čiastočne alebo úplne islamské náboženské právo Šaría.

V prvej etape, v roku 2014, boli do trestného zákonníka zavedené tresty v súlade s právom Šaría. Potom vzhľadom k medzinárodným protestom, bol zákonník upravený, ale teraz sa „legálne“ počas niekoľkých dní právo Šaría vracia. Zatiaľ sa Šaría týkala iba moslimov, ale teraz bude platiť pre všetkých občanov – aj pre nemoslimov.

Homosexualita je tak v Bruneji nezákonná, rovnako ako mimomanželský sex medzi heterosexuálmi, ako trest môže byť zvolené aj ukameňovanie. Šírenie neislámského náboženstvo je v Bruneji prísne zakázané. Dovoz neislamských textov, ako je Biblia je obmedzený.

Pretože Alah to chce, tak celý súbor trestov podľa práva Šaría sa bude v Bruneji praktizovať: Od amputácií končatín za krádeže alebo za odklon od islamskej viery – smrť.

„Zavedením týchto zákonov sa obraz Bruneja, ako pokojnej a harmonickej spoločnosti a krajiny, v ktorej sa dodržiavajú medzinárodné záväzky v súlade s medzinárodným právom, dostáva do veľkého rozporu,“ hovorí Matthew Woolfe, zakladateľ a riaditeľ „Projekt Brunei“.

Medzinárodné protesty a zákazy pre Brunej asi nebudú také silné, lebo príkladom môžu byť islamské štáty, ako je Saudská Arábia alebo Katar a pokrytecké správanie Západu k nim hovoria jasne.

Zdroj: pz.czjournalistenwatch.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353