Slovensko

Nebudú ani Vianoce? Matovič opäť pritvrdil a ak nesplníme toto, čaká nás úplný lockdown

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ďalšie strašenie zo strany premiéra? Ešte včera oznámila vláda nové opatrenia a zákaz vychádzania. Lockdown sa teda koná len miernejší a ľudia budú mať dovolené bez testu na Covid19 ísť napríklad vyvenčiť psa do 100m.

V piatok na obed však povedal premiér Igor Matovič na rádiu Expres v relácii Braňa Závodského, že pokiaľ na Slovensku o tri týždne nezačne klesať počet nakazených, našu krajinu čaká úplný lockdown. Matovič očakáva, že počet prípadov koronavírusu bude najbližšie dva týždne stúpať, a preto sa o prísnejšom lockdowne rozhodne o tri týždne.

Od soboty 24. októbra bude zákaz vychádzania na Orave a v okrese Bardejov. Tento zákaz vychádzania bude platiť do nedele 1. novembra 2020. Od soboty 24. októbra do 1. novembra bude platiť zákaz vychádzania mimo bydliska bez testu vo zvyšných okresoch SR. Zákaz vychádzania nebude platiť od 1 do 5 hodiny rannej, pri ceste na testovanie, pri ceste do práce.

Výnimky zo zákazu vychádzania mimo bydliska bez testu:

  • v čase id 01:00 do 05:00
  • cesta na testovanie
  • cesta do zamestnania, doprovod dieťaťa do školy,
  • najbližšie potraviny, lekáreň, lekár, starostlivosť o blízku osobu a o vlastné hospodárske zvieráta, venčenie spoločenských zvierat do 100m od bydliska, pohreby, cesta na poštu, do banky, do poisťovne, čistiarne, autoservisu, na čerpaciu stanicu
  • pobyt v prírode (v okrese bydliska)
  • dojazd do bydliska do 25.10.2020

Od pondelku do piatka 27. novembra budú zavreté všetky školy s výnimkou detských jaslí, materských škôl a prvého stupňa základných škôl.

Minister zdravotníctva na tlačovej konferencii tvrdí, že krivka Slovenska stúpa strmšie ako v Česku. „V súčasnosti nám v nemocniciach zomiera priemerne 18 ľudí,“ hovorí Krajčí s tým, že tento trend bude pravdepodobne ešte stúpať.