Nebudete očkovaný a testovaný? Odstavia celý vlak a zavolajú policajtov, ktorí vás vyriešia - MAGAZÍN 1
Slovensko

Nebudete očkovaný a testovaný? Odstavia celý vlak a zavolajú policajtov, ktorí vás vyriešia

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Od zajtra platia nové pravidlá aj v MHD či vlakoch. Ak chcete cestovať, musíte byť očkovaní, prekonaní alebo mať čerstvý negatívny test na covid.

Kontrolovať to však nebude ľahké a mali by to vlakvedúci či vodiči.

Doležal priblížil, že v diaľkových spojoch, kde sa predpokladá, že pasažieri necestujú do práce, čiže rýchliky, vlaky InterCity (IC) a diaľkové autobusy, bude vyžadovaný OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní ochorenia COVID-19) režim.

„Ja si veľmi dobre uvedomujem, že tento režim je v praxi veľmi ťažko kontrolovateľný, dokonca až nekontrolovateľný. Napriek tomu budeme vykonávať náhodné kontroly a pokiaľ to bude v silách vlakvedúceho, ktorý vie skontrolovať cestovný lístok, tak bude vedieť oskenovať a skontrolovať aj OTP režim,“ dodal minister.

Cestujúceho, ktorý sa nebude vedieť preukázať, že spĺňa režim OTP, vlakvedúci podľa Doležala požiada, aby na najbližšej stanici vystúpil.

„Ak tak neurobí, vlakvedúci kontaktuje políciu, tak to robí aj v prípade neplatného cestovného lístka,“ ozrejmil. Toto opatrenie by podľa neho mohlo byť spustené od piatka tak ako väčšina opatrení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *