Nebolo možné varovať civilistov! Izraelský útok zavraždil matku s jej tromi deťmi

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Izrael zaútočil na sieť tunelov, ktoré využíva Hamas. Delostrelectvo a letectvo v piatok nadránom zaútočili v sérii útokov na ciele v pásme Gazy, odkiaľ predtým palestínski militanti ostreľovali znovu izraelské mestá.

Izrael pri tomto útoku na sieť tunelov použil niekoľko stíhačiek a tankov, ktoré svojou paľbou zasiahli sieť tunelov využívaných hnutím Hamas na útoky voči Izraelu. Časť tunelov bola vykopaná pod oblasťami obývanými civilistami.

Tentoraz však podľa izraelskej armády nebolo možné varovať civilistov, ako to bolo v prípade útokov na výškové budovy v Gaze začiatkom tohto týždňa. Niekoľko domov v husto osídlených pásmach Gazy bolo vtedy zničených alebo vážne poškodených. Zdravotnícke úrady zo severu pásma Gazy oznámili, že počas tejto izraelskej operácie prišla o život jedna žena a jej tri deti, ktorých telá boli nájdené pod troskami ich domu.