Nazývajú to "Migračná kríza 2.0": Do Grécka prichádzajú tisíce nových moslimských migrantov a krajina kolabuje - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Nazývajú to “Migračná kríza 2.0”: Do Grécka prichádzajú tisíce nových moslimských migrantov a krajina kolabuje

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Grécka pobrežná stráž ohlásila, že minulý víkend sa na rôznych ostrovoch Egejského mora vylodilo viac ako 1 350 migrantov. Tieto správy prichádzajú spolu s tými, ako sú migračné ubytovne na gréckych ostrovoch už úplne prepchaté a rastú v nich násilnosti.

Pobrežná stráž v Grécku našla od piatku do pondelku rána 658 migrantov a ďalším 730 sa podarilo vylodiť na pobreží Egejských ostrovov blízko Turecka, informuje Courrier International.

Tieto správy prichádzajú v čase, kedy ďalšie tisíce migrantov neustále prichádzajú do Grécka a krajina je v krízovej situácii. Grécky premiér dokonca kritizoval krajiny východnej EÚ, aby riešili migračnú krízu prerozdeľovaním si utečencov.

V súčasnosti je približne 90 000 migrantov ubytovaných vo viac ako 50tich táboroch umiestnených v Grécku, na piatich egejských ostrovoch a na severnej hranici.

Kvôli kritickej situácii museli grécke úrady premiestňovať migrantov z táborov na ostrovoch do rezortných hotelov, kde v cez sezónu bývajú dovolenkári.

Do Grécka prišlo v roku 2019 nelegálne 22 000 migrantov, čo je najvyššie číslo nových migrantov od vrcholu migračnej krízy v rokoch 2015 – 2016.

Grécka vláda dokonca vyzvala Európsku Úniu, aby uvalila sankcie na krajiny V4, ktoré odmietajú prijať migrantov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *