Zo sveta

Nazývajú to „Migračná kríza 2.0“: Do Grécka prichádzajú tisíce nových moslimských migrantov a krajina kolabuje

Grécka pobrežná stráž ohlásila, že minulý víkend sa na rôznych ostrovoch Egejského mora vylodilo viac ako 1 350 migrantov. Tieto správy prichádzajú spolu s tými, ako sú migračné ubytovne na gréckych ostrovoch už úplne prepchaté a rastú v nich násilnosti.

Pobrežná stráž v Grécku našla od piatku do pondelku rána 658 migrantov a ďalším 730 sa podarilo vylodiť na pobreží Egejských ostrovov blízko Turecka, informuje Courrier International.

Tieto správy prichádzajú v čase, kedy ďalšie tisíce migrantov neustále prichádzajú do Grécka a krajina je v krízovej situácii. Grécky premiér dokonca kritizoval krajiny východnej EÚ, aby riešili migračnú krízu prerozdeľovaním si utečencov.

V súčasnosti je približne 90 000 migrantov ubytovaných vo viac ako 50tich táboroch umiestnených v Grécku, na piatich egejských ostrovoch a na severnej hranici.

Kvôli kritickej situácii museli grécke úrady premiestňovať migrantov z táborov na ostrovoch do rezortných hotelov, kde v cez sezónu bývajú dovolenkári.

Do Grécka prišlo v roku 2019 nelegálne 22 000 migrantov, čo je najvyššie číslo nových migrantov od vrcholu migračnej krízy v rokoch 2015 – 2016.

Grécka vláda dokonca vyzvala Európsku Úniu, aby uvalila sankcie na krajiny V4, ktoré odmietajú prijať migrantov.

4 Replies to “Nazývajú to „Migračná kríza 2.0“: Do Grécka prichádzajú tisíce nových moslimských migrantov a krajina kolabuje

 1. A samozrejme toto nie je nikým riadené a usmerňované. Oni tie jednoduché, chudobné a pred vojnou utekajúce „deti“ si postavili plťky a prepravili sa s nimi do Európy. Všetko je to len náhoda . … 🙂 Určite nie je pre nich jednoduchšie ostať doma, kde zúri akási krvilačná neznáma vojna a kde nie je kam už ísť, lebo táto krvilačná vojna postihla zrazu celú Afriku, Arabský polostrov ~ Blízky východ. Všade sa kruto bojuje, každú sekundu dopadajú po celej Afrike a Blízkom východe atómove a biologické bomby, zombie, kyslé dažde, genocída, holokaust a fašisti ! Jedinými ostrovčekmi chráneného územia sú už len dovolenkové destinácie pre Európanov . … 😀 Niet iné riešenie všetci sa musia vylodiť v Európe a my im musíme rozdať náš prebytok, pretože my sme ho dostali zadarmo ! Žiadnou prácou ako Afričania, alebo obyvatelia Blízkeho východu. Európania vždy všetko dostali zadarmo a bez práce a preto musia byť teraz solidárni a rozdať sa tým ktorí doteraz len ťažko pracovali . ….

 2. I truly wanted to construct a quick word in order to appreciate you
  for all the great items you are writing on this site.
  My particularly long internet look up has finally been paid with wonderful strategies to
  exchange with my family. I ‚d claim that we site visitors are extremely fortunate to be in a
  decent place with very many marvellous professionals with helpful tactics.
  I feel really fortunate to have discovered the web page
  and look forward to many more enjoyable times reading here.
  Thank you once more for a lot of things.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *