Slovensko

NAŽIVO: Pokračuje súd s Kotlebom, ktorý daroval peniaze chudobným rodinám (29.5.2020)

Pokračovanie hlavného pojednávania s predsedom ĽS Naše Slovensko Marianom Kotlebom pre darovanie finančných šekov chudobným rodinám.

16:15 – Vo výsluchu znalca pokračuje obžalovaný Marian Kotleba. Znalec na jeho otázky odpovedá často rozpačito, neurčito a nekonkrétne.

15:15 – Znalec poukazuje na to, že program Ľudovej strany Naše Slovensko sa kedysi volal „14 krokov pre budúcnosť Slovenska a našich detí“a môže ísť podľa neho tiež o odkaz na amerického neonacistu Davida Lanea.

15:00 – 1488 je podľa znalca súčasťou neonacistickej ideológie a taktiež jednu z najfrekventovanejších šifier v tomto prostredí.

14:45 – Znalec uvádza, že program strany je podobný, ako niektorých iných obdobných strán v Európe, ako napr. Forza Nuova, či Zlatý úsvit.

13:30 – Súd pokračuje po obedňajšej prestávke čítaním posudku znalca na politický extrémizmus Mateja Medveckého.

12:45 – Podľa Kotlebu je video účelovo zostrihané a nedôveryhodné a nie je jasné ,čo ním chcel prokurátor preukázať, nakoľko s akciou odovzdávania šekov nijako nesúvisí.

12:30 – Na súde sa prehráva video z veľkého protestu proti imigrantom, ktorý sa konal v Bratislave v júni 2015. Na proteste vystupoval aj Marian Kotleba.

11:20 – Z videa bolo počuť vystúpenia spevákov Reborna, Ďuricu, folkórneho súboru, modlitbu, aj hymnickú pieseň Hej, Slováci! 

11:15 – Na súde sa prehráva videonahrávka z akcie ĽS Naše Slovensko dňa 14. marca 2017.

11:00 – Vypovedá znalec Matej Medvecký.

10:45 – Sudkyňa číta svedeckú výpoveď Jaroslava Pagáča. Podľa nej členom strany nie je a akcie sa zúčastnil len ako hudobník. Že tam boli odovzdané nejaké šeky sa dozvedel až z médií.

10:30 – Kotleba hodnotí výpoveď O. Ďuricu ako potvrdenie, že sa jednalo o slušnú charitatívnu akciu.

10:10 – Vypovedá poslanec Národnej rady SR Ondrej Ďurica, ktorý sa akcie odovzdávania šekov zúčastnil ako spevák počas kultúrneho programu. Akcia bola podľa jeho slov charitatívna, zaspieval na nej tri vlastenecké piesne: Jeden národ, jeden hlas, Odkaz a List. S obžalovaným sa pozná od júna 2016, kedy ho obžalovaný oslovil s moderovaním darovania krvi, ako akcie Úradu BBSK.

10:00 – Podľa obžalovaného z výpovede kňaza Kempa nevyplynulo, že by sa mal dopustiť nejakého trestného činu. „Svedok ako katolícky kňaz uviedol, že by nemal problém sa zúčastniť na akcii a akciu vnímal ako čisto charitatívnu,“ 

09:30 – Vypovedá Jozef Kemp, správca farnosti, ktorý odporučil jednu z rodín k finančnej pomoci. Vypovedal, že spomínanej akcie sa nezúčastnil. O symboloch, ktoré sú obžalovanému kladené za vinu, sa svedok dozvedel až z internetových médií.

09:20 – Jozef Kemp a Ondrej Ďurica vypovedať budú, Jaroslav Pagáč využil svoje právo odoprieť vypovedať s odôvodnením, že je trestne stíhaný za trestný čin extrémizmu a svojou výpoveďou by si mohol spôsobiť nebezpečenstvo trestného stíhania.

09:10 – Súd dnes bude pokračovať výsluchom svedkov: Jozefa Kempa, Ondreja Ďuricu a Jaroslava Pagáča. Posledný dvaja menovaný vystúpili na akcii, na ktorej boli šeky odovzdávané, ako hudobníci.

09:00 – Začiatok hlavného pojednávania.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *