Naši dôchodcovia čakajú na očkovanie v podmienkach, ako keby sme najchudobnejšia krajina subsaharskej Afriky

Starší ľudia na Slovensku sa už môžu dať očkovať proti koronavírusu no chaos nenastal len pri registrácii, ale aj na samotných miestach, kde už ľudia majú byť zaočkovaní. Včera sme vás informovali o chaos v Nitre, kde rozhádaných ľudí musela dokonca upokojovať polícia.

Dnes je podobná situácia aj v Bratislave, kde 70+ ľudia čakajú v zime a postojačky v radoch na očkovanie. Samozrejme hlava na hlave a to máme jedny z najhorších čísel na svete. Stránka Nekŕmte nás odpadom uverejnila príspevok od Slovenky, ktorá šla so svojou 80 ročnou mamou na očkovanie. To, čo tam zažila prirovnala k najchudobnejším štátom subsaharskej Afriky.

„Včera Nitra, dnes nemocnica v bratislavskom Ružinove. Doprevádzať moju 80 ročnú mamu na očkovanie sprevádzalo zdesenie z nepripravenosti a chaosu. Najskôr hodiny strávené pri rezervačnom systéme, kým sa mi pre maminku podarilo získať termín. Dnes asi dvesto prevažne starčekov čakajúcich na registáciu. V tejto nemocnici očkujú ľudí 70+, nikoho nenapadlo, že stoličky, či lavice sú vzhľadom k dlhému čakaniu a k veku očkovaných, nutnosťou. Nedôstojné podmienky, ktoré by sa skôr hodili k najchudobnejším štátom subsaharskej Afriky a nie k „hrdému“ členovi Európskej únie. A pritom pohľade na tento chaos si spomeniem na včerajšie vyhlásenie, že Krajčí musí odísť, aj keď je schopný, jedinečný, úžasný…. Mám pocit, že náš premiér stratil kontakt s realitou. Asi svojej mame vybavil očkovanie u nej doma, alebo na povale, kde mu stráži to jeho slávne účtovníctvo. Hanba!“

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353