Narodila sa ako muž. Teraz vyhrala v Indii súťaž Miss Transqueen

V Indii sa uskutočnila súťaž Miss Transqueen, kde súťažia transrodové ženy. Takáto súťaž sa v Indii koná od roku 2017 a nelíši sa skoro ničím od normálnej Miss. Až na jednu vec a to že súťažiace sa narodili ako muži.

Tohtoročnou víťazkou sa stala módna návrhárka Shaine Soni, ktorá svoju identitu tajila a už predtým pomáhala na tejto súťaži. Tento ročník súťaže ovplyvnila pandémia, pre ktorú museli organizátori posunúť termín konania. Od marca do mája totiž indická vláda vyhlásila celonárodný zákaz vychádzania. Napokon však po uvoľnení opatrení mohli organizátori udeliť titul.

Hoci sa Soni narodila ako muž, už od útleho veku sa cítila byť skôr ženou. Jej okolie ju však nútilo, aby sa správala ako chlapec. V mladosti čelila čoraz väčšiemu tlaku zo strany príbuzných a priateľov, ktorí jej bránili aj v tom, aby si nechala narásť dlhé vlasy. Soni priznáva, že si prešla aj obdobím šikanovania.

V sedemnástich rokoch preto odišla z domu a rozhodla sa podstúpiť hormonálnu liečbu. Toto obdobie označila za jedno z najťažších v jej živote. „Mnoho mojich priateľov sa mi obrátilo chrbtom, nedokázali to pochopiť,“ povedala. „Bola som však odhodlaná ísť si za svojím cieľom a dosiahnuť ho hoci aj sama.“ Nakoniec vyštudovala Národný inštitút módnej technológie, založila si vlastnú značku a rozbehla kariéru stylistky.