Zo sveta

Námorníci britskej atómovej ponorky, ktorí mali sledovať Rusov, boli sfetovaní

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Sedem námorníkov z britskej atómovej ponorky HMS Talent, ktorá mala začať operáciu sledovania ruských ponoriek v Severnom mori, boli pred vyplávaním oslobodení od služby kvôli konzumácii kokaínu. Píše o tom The Daily Mail.

Po priplávaní ponorky na základňu v Devonporte, kde posádka mala cvičiť na „tajnú“ misiu za polárnym kruhom, zavítala časť námorníkov na večierok, po ktorom neprešla v povinnom teste na drogy.

Po potvrdení výsledkov testu boli námorníci odovzdaní vojenskej polícii a odplávanie HMS Talent bolo odložené.


Príčina odloženia nebola uvedená, ale, ako uvádza The Daily Mail, atómová ponorka potrebuje pre plavbu celú posádku. Atómová ponorka HMS Talent (S 92) je šiesta zo série siedmich ponoriek triedy Trafalgar Kráľovskej vojenskej flotily Veľkej Británie. Ponorka bola spustená na vodu v máji 1990, má vo výzbroji rakety s plochou dráhou letu Tomahawk.

Podobný škandál vypukol medzi britskými námorníkmi v roku 2017. Vtedy bolo kvôli požitiu drog prepustených deväť námorníkov z atómovej ponorky HMS Vigilant.

zdroj: sputnik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *