Nakupovanie v Tescu bez rúška a bez testov? Takáto správa sa šíri internetom

Od 2.11.2020 rozdelila vláda Slovákov na dve kategórie. Na tých, ktorí majú trochu slobody a na tých, ktorí buď musia ostať v karanténe s negatívnym testom, alebo na testovaní vôbec neboli a tak majú menšie práva.

Na internete sa preto začali šíriť rôzne konšpiračné teórie a jednou z nich je aj, že v obchodných reťazcoch Tesco Slovensko nemusíte nosiť rúška a preukázať sa testovaním. Reťazec túto správu vyvrátil ako HOAX a informoval na sociálnej sieti.

“Milí naši zákazníci, na internete sa šíri nepravdivá informácia o nakupovaní v našich prevádzkach. Ide o falošnú správu, ktorá vyzýva ľudí na nákupy bez nutnosti prekrytia dýchacích ciest. Toto tvrdenie nie je pravdivé.”

Zároveň Tesco upozorňuje, že v každom z ich 153 obchodov si bezpečne nakúpite ak dodržiavate časy pre dôchodcov od 09:00 do 11:00, počet ľudí v prevádzkach je obmedzený a vstup do obchodu je povolený len s prekrytím nosa a úst.

Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!