Najzaočkovanejšia krajina sveta musí opäť zatvárať! Situácia s covidom je kritická - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Najzaočkovanejšia krajina sveta musí opäť zatvárať! Situácia s covidom je kritická

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Zaočkovali už viac ako 60% populácie (85% dospelých) no problém s covidom opäť naberá na obrátkach. Na Seychelských ostrovoch sa ukazuje, že kolektívna imunita je v nedohľadne. Krajina je závislá na cestovnom ruchu a tak v zaočkovanosti predbehla aj Izrael.

Nová vlna pandémie Covid-19 však urobila prílivu turistov škrt cez rozpočet. „Napriek výnimočným opatreniam je situácia s covidom kritická s novým vysokým počtom prípadov z minulého týždňa,“ povedal v pondelok minister zdravotníctva. 

V krajine je momentálne za tri dni nových 500 prípadov, čo na prvý pohľad nie je veľa, no na stotisícovú krajinu je to vysoké číslo. Rozhodli sa opäť zatvárať školy, športové aktivity, obchody, bary či kasína. Platí aj zákaz vychádzania po 23:00.

Ministerstvo v ostrovnej krajine informuje, že 65% aktívnych nakazených tvoria nezaočkovaní ľudia, alebo tí, ktorí dostali len prvú dávku. Stále však ostatnú tretinu tvoria ľudia, ktorí sú plne zaočkovaní.