Najzaočkovanejšia krajina sveta hlási vysoké počty prípadov koronavírusu - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Najzaočkovanejšia krajina sveta hlási vysoké počty prípadov koronavírusu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na Seychelských ostrovoch zaočkovali už 60% dospelej populácie druhou dávkou vakcíny. Napriek tomu má krajiny obrovský problém so stúpajúcimi prípadmi nákazy. Dôvody prečo je tomu tak, stále nie sú úplne jasné.

„Napriek všetkému mimoriadnemu úsiliu, ktoré vynakladáme, je situácia Covid-19 v našej krajine momentálne kritická, minulý týždeň bolo hlásených veľký nárast každodenných prípadov,“ uviedla minulý týždeň v utorok na tlačovej konferencii Peggy Vidot, ministerka zdravotníctva krajiny.

Dôvodom, prečo v krajine opäť stúpajú počty nakazených, môže byť aj nový variant vírusu.

Portál echo.24. cz informuje, že dôvodom môže byť aj typ vakcín, ktorý používajú. Situáciu už začala riešiť Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Tá chce všetko podrobne posúdiť. Do úvahy budú brať aj faktory, ako sú kmene vírusu a závažnosť prípadov.

„Vzhľadom na to, že tieto dve vakcíny sú široko používané po celom svete, má to čo sa deje na Seychelách globálne dôsledky,“ uviedol pre Bloomberg Daniel Luce z lekárskej školy v Dartmouthu.

Štát je závislý na turistike a je možné do neho cestovať. Väčšinu, až viac ako 80% nových prípadov, však tvoria obyvatelia Seychel.