Zo sveta

Najzaočkovanejšia krajina na svete hlási strmý nárast nakazených a „ruší Vianoce“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Kvôli nárastu prípadov covid-19 Gibraltár zrušil oficiálne vianočné akcie a „dôrazne“ neodporučil ľuďom organizovať súkromné ​​stretnutia po dobu štyroch týždňov.

Všetci obyvatelia Gibraltáru, ktorí môžu byť zaočkovaní, sú zaočkovaní.

Gibraltárska vláda nedávno oznámila, že „oficiálne vianočné večierky, oficiálne recepcie a podobné stretnutia“ boli zrušené, a odporučila verejnosti, aby sa po nasledujúce štyri týždne vyhýbala spoločenským akciám a večierkom.

Odporúča sa uprednostniť vonkajšie priestory pred vnútornými, neodporúča sa dotýkať sa a objímať a odporúča sa nosiť rúšky.

„Drastický nárast počtu ľudí, ktorí boli v posledných dňoch pozitívne testovaní na Covid-19, je jasnou pripomienkou toho, že vírus je v našej spoločnosti stále veľmi rozšírený a že je povinnosťou nás všetkých prijať všetky primerané preventívne opatrenia, aby sme ochránili seba i svojich blízkych. ,“ uviedla ministerka zdravotníctva Samantha Sacramento.

Na Gibraltári, malom britskom zámorskom území, ktoré má spoločnú pozemnú hranicu so Španielskom, bolo v posledných siedmich dňoch zaznamenaných v priemere 56 prípadov ochorenia vírusom covid-19 denne, pričom v septembri to bolo menej ako 10 prípadov denne. Nárast prípadov, ktorý vláda označila za „exponenciálny,“ prichádza napriek tomu, že Gibraltár má najvyššiu mieru zaočkovanosti na svete.

Viac ako 118 % obyvateľov Gibraltáru je plne očkovaných proti Covid-19, pričom toto číslo presahuje 100 % vďaka dávkam podávaným Španielom, ktorí denne prekračujú hranice za prácou alebo na návštevu územia. Celá dospelá populácia Gibraltáru je od marca plne očkovaná a v obchodoch a vo verejnej doprave sú stále vyžadované masky.

Gibraltár v súčasnosti rozdáva posilňovacie dávky osobám starším ako 40 rokov, zdravotníckym pracovníkom a ďalším „zraniteľným skupinám“ a podáva vakcíny deťom vo veku od päť do 12 rokov.

Podobne dobre zaočkované krajiny tiež v poslednej dobe hlásia nárast počtu infekcií Covid-19. V Singapure, kde bolo naočkovaných 94 % obyvateľov, ktorí majú nárok na očkovanie, sa počet prípadov a úmrtí koncom októbra vyšplhal na rekordnú úroveň a od tej doby mierne ustúpil.

V Írsku, kde je úplne očkovaných približne 92 % dospelej populácie, sa počet prípadov ochorenia vírusom covid-19 a úmrtí na tento vírus od augusta zhruba zdvojnásobil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *