Najväčšia riziko nákazy je doma. Musíme obmedziť stretávanie sa s ostatnými ľuďmi, tvrdí Krajniak - MAGAZÍN 1
Slovensko

Najväčšia riziko nákazy je doma. Musíme obmedziť stretávanie sa s ostatnými ľuďmi, tvrdí Krajniak

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Milan Krajniak za Sme Rodina sa pustil do svojho koaličného partnera Richarda Sulíka. Ten totiž nie úplne súhlasí so všetkými opatreniami a je proti zatváraniu prevádzok.

“SaS dnes na Ústrednom krízovom štábe prezentovala názor, že treba maximalizovať obmedzenia tam, kde je najväčšie riziko. Tak som ho upozornil na FAKT, ktorý prezentoval hlavný hygienik pán Mikas: NAJVÄČŠIE RIZIKO NÁKAZY JE AKTUÁLNE DOMA A MEDZI NAJBLIŽŠÍMI‼️Najväčší prenos je dnes taký, že nakazený nakazí 2-4 najbližších – rodinu, partnerov, ľudí v spoločnej domácnosti. Ak by sme teda išli podľa Sulíkovej logiky, izolovali by sme najbližších rodinných príslušníkov a dali by sme ich do izolácie v reštauráciách, fitkách a divadlách? Lebo tam nemáme presné čísla o nakazených? Ak nechceme, aby komunitný prenos v rodinách pokračoval, musíme výrazne obmedziť mobilitu a stretávanie sa s ostatnými ľudmi. Musíme obmedziť všetko mimo rodiny, práce a škôl.” píše v statuse Krajniak.

Minister Krajniak ďalej dodáva, že Česko je na tom najhoršie v celej EÚ a sú tesne pred kolapsom zdravotníctva. My sme podľa neho tak 10 až 14 dní za nimi.

“Česko je dnes najhoršie v EÚ. Sú tesne pred kolapsom zdravotníctva. My sme 10-14 dní za nimi. Ak nechceme totálny lockdown, musíme zvrátiť krivku počtu novonakazených, ktorá nám strmo exponenciálne rastie. Chcel som sa opýtať Richarda Sulíka, čo teda navrhuje, aby sme to otočili na Highway to Hell do protismeru. Lebo dnes sme na diaľnici do pekla. Ale nemohol som, lebo po deklarácii, že je proti obmedzovaniu prevádzok, sa zdvihol, išiel novinárom oznámiť radostnú zvesť, že on bojuje proti obmedzeniam a odišiel. Pripomínam, že predtým, než sme o obmedzeniach pre prevádzky vôbec začali rokovať. Pýtal som sa zvyšných zástupcov SaS, či sa ešte vráti, alebo čo teda navrhujú urobiť na zníženie počtu nakazených. Odpoveď: Že nevedia, kde Sulík je. A že chcú analýzu, kde je pravdepodobnosť nákazy najvyššia. Ešte raz som sa opýtal pána Mikasa, či platí, že aktuálne DOMA. Áno. Tak saskári povedali, že oni mali na mysli tie iné. Iné boli svadobné hostiny a oslavy. Tie sme už zakázali. Tak čo ďalšie navrhujete? Nevedia. Chcú analýzu. Dostali ústnu analýzu od lekárov, že nemocnice budú za chvíľu plné a nebude dosť personálu, lebo zdravotnícky personál sa postupne tiež nakazuje.”