Naď vie, že ruskí vojaci sú na svojom území, ale posiela ich domov za svojimi rodinami

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Minister obrany Jaroslav Naď sa stal terčom výsmechu, keď posielal ruských vojakov z rusko-ukrajinských hraníc domov, kde má momentálne Rusko veľké vojenské cvičenie.

Naď ale v relácii televízie Markíza Na Telo vysvetlil, že ruských vojakov posielal domov za svojimi rodinami.

Minister Naď sa vyjadril aj k vyhosteniu 18-tich ruských diplomatov z Prahy

„Rozumiem rozhodnutiu Českej republiky. Vyhostenie diplomatického personálu zastupiteľského úradu je jedným z najsilnejších signálov, ktoré sa v bilaterálnych vzťahoch dajú vyslať. Také rozhodnutie sa neprijíma ľahko, aj keď ide iba o jednu osobu. Rozhodnutie vyhostiť 18 osôb naraz je jasným signálom českej vlády, že Ruská federácia prekročila všetky hranice štandardnej spolupráce a hrubo zasiahla proti záujmom suverénneho štátu,“ napísal Naď na svojej facebookovej stránke.

Skutočnosť, že činnosť ruskej spravodajskej služby viedla až k usmrteniu českých občanov, vníma minister ako dôkaz toho, že „Rusko nemá úprimný záujem o vzájomnú spoluprácu s krajinami strednej Európy“. Naď zároveň upozorňuje na vysokú mieru aktivity ruských tajných služieb v Európe, pričom prípad zničených muničných skladov vo Vrběticiach a pokus o otravu bývalého dvojitého agenta Sergeja Skripaľa v anglickom meste Salisbury považuje za najviditeľnejšie dôkazy ich „cieleného a škodlivého pôsobenia v Európe“. Pri oboch incidentoch sa ruská vláda podľa Naďa „neštíti zabíjať nevinných občanov iných krajín“.