Naď vie, že ruskí vojaci sú na svojom území, ale posiela ich domov za svojimi rodinami - MAGAZÍN 1
Slovensko

Naď vie, že ruskí vojaci sú na svojom území, ale posiela ich domov za svojimi rodinami

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister obrany Jaroslav Naď sa stal terčom výsmechu, keď posielal ruských vojakov z rusko-ukrajinských hraníc domov, kde má momentálne Rusko veľké vojenské cvičenie.

Naď ale v relácii televízie Markíza Na Telo vysvetlil, že ruských vojakov posielal domov za svojimi rodinami.

Minister Naď sa vyjadril aj k vyhosteniu 18-tich ruských diplomatov z Prahy

„Rozumiem rozhodnutiu Českej republiky. Vyhostenie diplomatického personálu zastupiteľského úradu je jedným z najsilnejších signálov, ktoré sa v bilaterálnych vzťahoch dajú vyslať. Také rozhodnutie sa neprijíma ľahko, aj keď ide iba o jednu osobu. Rozhodnutie vyhostiť 18 osôb naraz je jasným signálom českej vlády, že Ruská federácia prekročila všetky hranice štandardnej spolupráce a hrubo zasiahla proti záujmom suverénneho štátu,“ napísal Naď na svojej facebookovej stránke.

Skutočnosť, že činnosť ruskej spravodajskej služby viedla až k usmrteniu českých občanov, vníma minister ako dôkaz toho, že „Rusko nemá úprimný záujem o vzájomnú spoluprácu s krajinami strednej Európy“. Naď zároveň upozorňuje na vysokú mieru aktivity ruských tajných služieb v Európe, pričom prípad zničených muničných skladov vo Vrběticiach a pokus o otravu bývalého dvojitého agenta Sergeja Skripaľa v anglickom meste Salisbury považuje za najviditeľnejšie dôkazy ich „cieleného a škodlivého pôsobenia v Európe“. Pri oboch incidentoch sa ruská vláda podľa Naďa „neštíti zabíjať nevinných občanov iných krajín“.