Naď sa chystá preveriť armádu v prípade vyhlásenie vojnového stavu. Čo sa chystá? - MAGAZÍN 1
Slovensko

Naď sa chystá preveriť armádu v prípade vyhlásenie vojnového stavu. Čo sa chystá?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Štát sa chystá v nasledujúcich dňoch preveriť pripravenosť zložiek rezortov obrany a vnútra v súvislosti s plnením úloh štátu v prípade vyhlásenia vojnového stavu a nariadenia mobilizácie Ozbrojených síl SR.

„Ide o pravidelný cyklus cvičení, ktorých cieľom je preveriť pripravenosť vybraných orgánov miestnej štátnej správy, ako aj orgánov územnej samosprávy na plnenie stanovených úloh. Tentoraz budeme cvičiť v Bratislavskom kraji, pričom zúčastnené subjekty si preveria aj vzájomnú súčinnosť a reálnosť plnenia týchto úloh v zmysle spracovaných plánov,“ priblížil minister obrany Jaroslav Naď.

Súčasťou tohto cvičenia bude tiež preverenie systému povolávania vojakov v zálohe na výkon mimoriadnej služby, ako aj plnenie ďalších úloh vyplývajúcich zo zákona o obrane Slovenskej republiky fyzickým a právnickým osobám, a to najmä v súvislosti s plnením pracovnej povinnosti a poskytnutím vecných prostriedkov.