Naď o projekte MOVIR: Miesto vojakov bude nakazených monitorovať jeden dron. Bude to milšie pre ľudí - MAGAZÍN 1
Slovensko

Naď o projekte MOVIR: Miesto vojakov bude nakazených monitorovať jeden dron. Bude to milšie pre ľudí

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister obrany Jaroslav Naď v diskusnej relácii na rádiu Expres hovoril aj o projekt MOVIR, ktorý vyvíja Technická univerzita v Košiciach. Kotleba s Mazurekom nazvali tento projekt elektronickým väzením či novodobými koncentračným táborom. Podľa Naďa zavádzajú a šíri a poplašné správy.

MOVIR však má reálne kontrolovať nakazených ľudí a dokázať ich držať v uzavretom priestore bez podpory vojakov či iných služieb. „Cieľom projektu je vytvorenie a otestovanie mobilného monitorovacieho systému určeného na ochranu izolovaných skupín obyvateľstva pred šírením vírusových ochorení alebo opačne na ochranu obyvateľstva pred izolovanou skupinou identifikovanou ako zdroj rizika, vrátane návrhu, vývoja a overenia modelov správania sa jednotlivcov a entít,“ píše sa na stránke projektu.

Naď však tvrdí, že projektom by vedeli napríklad monitorovať hubárov na vojenskej ploche LEŠŤ, ktorú nedokážu celú oplotiť. Priznal ale aj to, že takýmto systémom by vedeli kontrolovať nakazenú obec bez potreby vojska “Oni videli (poz.red. Technická univerzita Košice), keď sme robili karantenizovanie obcí Žehra a pod. no tak tam bolo nasadených, ja neviem, niekoľko stoviek vojakov, bolo to aj psychicky náročné aj pre tých ľudí, ktorí tam sú atď., a teraz vieme nahradiť niekoľko desiatok vojakov jedným dronom, ktorý im tam bude lietať a bude dohliadať na to, že keď je karantenizovaná oblasť, tak jednoducho tí ľudia ju nebudú porušovať, a bude to aj pre nich milšie, že tam nebudú vidieť policajtov, vojakov a neviem čo všetko…” povedal minister obrany.

Kotleba kritizuje ministra obrany Jaroslava Naďa, ktorého označil ja globalistu, a podľa neho si Slováci zvolili vládu, ktorá vytvára takéto experimenty, ktoré skúša na Slovákoch. Partnerom projektu je aj výcviková vojenská oblasť Lešť, kde Kotlebu ako jediného nechceli pustiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *