Slovensko

Naď má problém! Kotleba ho vyzval, aby dovolil verejnosti kontrolovať vývoj systému MOVIR

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Šéf ĽSNS Marian Kotleba dnes v parlamente vyzval ministra obrany Jaroslava Naďa, aby umožnil vytvoriť skupinu odborníkov z verejnosti, ktorá bude môcť vkročiť na vojenský objekt Lešť, kde sa má testovať projekt MOVIR.

Movir je projekt, na ktorom pracuje Košická technická Univerzita v spolupráci so štátom. Projekt má vytvoriť systém, ktorý bez pomoci ľudí dokáže monitorovať ľudí, ktorí sa budú musieť napríklad zdržiavať kvôli nákaze na určitom mieste.

 „Oni videli (poz.red. Technická univerzita Košice), keď sme robili karantenizovanie obcí Žehra a pod. no tak tam bolo nasadených, ja neviem, niekoľko stoviek vojakov, bolo to aj psychicky náročné aj pre tých ľudí, ktorí tam sú atď., a teraz vieme nahradiť niekoľko desiatok vojakov jedným dronom, ktorý im tam bude lietať a bude dohliadať na to, že keď je karantenizovaná oblasť, tak jednoducho tí ľudia ju nebudú porušovať, a bude to aj pre nich milšie, že tam nebudú vidieť policajtov, vojakov a neviem čo všetko…“ povedal minister obrany Naď o tomto projekt.

Kotleba vyzýva ministra obrany Naďa „Ak nemáte čo skrývať, umožnite verejnosti kontrolovať vývoj MOVIRu!“

Kotleba tento projekt kritizuje a nazýva ho elektronickým väzením. Teraz vyzýva Naďa, aby dovolil vytvoriť skupinu ľudí z verejnosti, ktorí budú môcť tento projekt kontrolovať v jeho testovaní na vojenskom objekte LEŠŤ.

Podľa Kotlebu môže byť takýto systém veľmi ľahko zneužiteľný proti občanom, ktorí sa nechcú dať zaočkovať a preto aj v tejto veci vyzýva ministra obrany, aby povedal, že sa tak nikdy nestane.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *