Naď ide nakúpiť vojenskú techniku za dve miliardy. Slováci budú platiť viac za jedlo a elektrinu - MAGAZÍN 1
Slovensko

Naď ide nakúpiť vojenskú techniku za dve miliardy. Slováci budú platiť viac za jedlo a elektrinu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister obrany Jaroslav Naď tvrdí, že aj v týchto ťažkých časoch, kedy trpí celá ekonomika a ceny potravín či energii idú hore, vojaci na Slovensku potrebujú spoľahlivú techniku a tak sa chystá nákup za miliardy!

“Dnes vláda podporila vojakov, ktorí jednoznačne a naozaj nutne potrebujú techniku na úrovni moderných armád. Vozidlá, ktoré plánujeme obstarať patria ku kľúčovej výzbroji pozemných síl krajín NATO. Naši vojaci takúto techniku buď nemajú (prípad 8×8) alebo pracujú s technikou, ktorej prevádzkyschopnosť je na 30 percentách (prípad BVP – náhradné diely a servis kriticky nedostupný, o interoperabilite so spojencami ani nehovorím).

Preto som vďačný za rozhodnutie a podporu kolegov z vládneho kabinetu, ktorí mi dali mandát na obstaranie 152 ks pásových a 76 kolesových obrnených vozidiel v rôznych variantoch. Celková predpokladaná hodnota je 1,74 mld. eur za pásové vozidlá a 332 mil. eur za vozidlá 8×8. Obstarávania budú realizované formou vláda-vláda, čo garantuje transparentnosť a vylučuje akúkoľvek formu korupcie. ” píše vo svojom vyhlásení Naď.

Kotlebovci tento krok kritizujú “Prišli ste počas krízy o prácu? Máte ťažkosti s Financiami? Minister obrany Jaroslav Naď Vám posiela pľuvanec do tváre” píše Beluský z ĽSNS

“Ministerstvo obrany SR totižto chystá historicky najväčší nákup armádnej techniky. Do výzbroje majú pribudnúť pásové obrnené vozidlá za 1,74 miliardy eur a bojové obrnené vozidlá za 332 miliónov eur. To je podľa Naďa presne to, čo Slovensko teraz najviac potrebuje. Strčiť sa USA a NATO do…” dodáva Beluský.