Na zdravotníctvo v katastrofálnom stave peniaze nie sú. Na konferenciu GLOBSEC sme však dali 700 tisíc eur

Výdavky za trojdňovú konferenciu GLOBSEC presiahli sumu 900 000 eur. Vyše 76% zo spomínanej sumy zaplatí štát cez dotácie od jednotlivých rezortov.

Mimovládna organizácia GLOBSEC dostane od štátu na organizáciu konferencie až 700 000 eur. Na Centrálnom registri zmlúv sa dá nájsť aj materiál ministerstva zahraničných vecí, ktorý objasňuje jednotlivé položky.

Ministerstvo financií sa zaviazalo poskytnúť 175 000 eur, Ministerstvo vnútra 175 000 eur a Ministerstvo zahraničných vecí 350 000 eur. Dokopy teda štát podporí konferenciu sumou 700 000 eur. V prepočte to vychádza tak, že na jeden deň konferencie je vyčlenených 300 tisíc eur.

Zmluvy, ktoré GLOBSEC uzavrel s ministerstvami, majú rôzne formy. Pri MZV ide o Dohodu o strategickom partnerstve.  350-tisícový príspevok rieši zas s názvom Vykonávací protokol.

175-tisícový príspevok od MF je tiež zakotvený v Dohode o strategickom partnerstve. Ministerstvo vnútra zas pracuje so Zmluvou o spolupráci, ktorá je v Centrálnom registri zmlúv vedená na 0 eur. Ak si ju človek prečíta, zistí, že ministerstvo sa jej podpisom zaviazalo poskytnúť dotáciu na konferenciu vo výške 175 tisíc eur.

Pokiaľ by konferencia bola súkromným podujatím nič proti tomu. Avšak prečo by mali daňoví poplatníci financovať mimikry zbrojných lobistov s rétorikou vojnových štváčov?

Na túto otázku si odpovedzte sami. Najmä v čase, keď Všeobecná zdravotná poisťovňa odkladá operácie pacientov v ohrození života.

Naozaj je toto to, čo potrebujeme?

Zdroj: hlavnydennik.sk

magazin1

Predchádzajúci článok

Taliansky politik sa pustil do kňazov, ktorí chránia migrantov: „Zapierate Ježiša! Preorientujte sa na moslimov!“

Ďalší článok

Známej mladej ekologickej aktivistke chcel dať novinár pár otázok ohľadom klímy. Okamžite ju brali preč (Video)

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *