Na stredných školách mali simulované Euro voľby. Žiaci najviac volili Kotlebovú stranu - MAGAZÍN 1
Slovensko

Na stredných školách mali simulované Euro voľby. Žiaci najviac volili Kotlebovú stranu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V simulovaných študentských eurovoľbách dominovala Ľudová strana Naše Slovensko, ktorá zvíťazila s takmer 16%, druhú priečku obsadila koalícia PS + Spolu, tretiu OĽaNO. V simulovaných voľbách sa do europarlamentu prekrúžkoval napríklad Milan Mazurek, brat Mariana Kotlebu – Marek, Michal Šimečka, Igor Matovič, či Ibrahim Maiga.

Simulovaných eurovolieb sa zúčastnilo 10 429 stredoškolákov z 226 škôl a účasť dosiahla 40,62%.

Zvíťazila Ľudová strana Naše Slovensko s 15,79%, nasledovaná koalíciou Progresívne Slovensko + Spolu s 12,54%, tretí skončili Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti s 9,76%. Nasledujú Sme rodina 7,68%, SaS 6,53%, Smer-SD 6,30%, Priama demokracia 5,21%, KDH 4,30% a SNS 3,79%.

Na kandidátke ĽS Naše Slovensko študenti najviac krúžkovali poslanca NR SR Milana Mazureka, mladšieho brata Mariana Kotlebu – Mareka a podpredsedu strany Milana Uhríka.

Pri koalícii Progresívneho Slovenska a strany Spolu najviac krúžkovali novinára Michala Šimečku, Dominika Hatiara a Luciu Kleštincovú.

Za OĽaNO sa prekrúžkovali Igor Matovič a Michal Šipoš, za Sme rodina Eva Hudecová a Petra Krištúfková, za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová a za Smer-SD Monika Beňová.

V simulovaných voľbách sa do europarlamentu dostal aj Ibrahim Maiga za stranu Priama demokracia.

Simulované voľby organizovalo občianske združenie Pre stredoškolákov

zdroj.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *