Na stredných školách mali simulované Euro voľby. Žiaci najviac volili Kotlebovú stranu

V simulovaných študentských eurovoľbách dominovala Ľudová strana Naše Slovensko, ktorá zvíťazila s takmer 16%, druhú priečku obsadila koalícia PS + Spolu, tretiu OĽaNO. V simulovaných voľbách sa do europarlamentu prekrúžkoval napríklad Milan Mazurek, brat Mariana Kotlebu – Marek, Michal Šimečka, Igor Matovič, či Ibrahim Maiga.

Simulovaných eurovolieb sa zúčastnilo 10 429 stredoškolákov z 226 škôl a účasť dosiahla 40,62%.

Zvíťazila Ľudová strana Naše Slovensko s 15,79%, nasledovaná koalíciou Progresívne Slovensko + Spolu s 12,54%, tretí skončili Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti s 9,76%. Nasledujú Sme rodina 7,68%, SaS 6,53%, Smer-SD 6,30%, Priama demokracia 5,21%, KDH 4,30% a SNS 3,79%.

Na kandidátke ĽS Naše Slovensko študenti najviac krúžkovali poslanca NR SR Milana Mazureka, mladšieho brata Mariana Kotlebu – Mareka a podpredsedu strany Milana Uhríka.

Pri koalícii Progresívneho Slovenska a strany Spolu najviac krúžkovali novinára Michala Šimečku, Dominika Hatiara a Luciu Kleštincovú.

Za OĽaNO sa prekrúžkovali Igor Matovič a Michal Šipoš, za Sme rodina Eva Hudecová a Petra Krištúfková, za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová a za Smer-SD Monika Beňová.

V simulovaných voľbách sa do europarlamentu dostal aj Ibrahim Maiga za stranu Priama demokracia.

Simulované voľby organizovalo občianske združenie Pre stredoškolákov

zdroj.

Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *