Na Slovensku sa včera vraj nedal nikto zaočkovať. Ako to je naoaj? - MAGAZÍN 1
Slovensko

Na Slovensku sa včera vraj nedal nikto zaočkovať. Ako to je naoaj?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na oficiálnej štátnej stránke, ktorá informuje o počte nakazených či zaočkovaných na Slovensku, svieti číslo nula pri zaočkovaných za utorok 7.decembra.

Po aktualizovaní informácii, ktoré ešte dnes doobeda neboli jasné, sa uvádza, že NCZI zmenilo metodiku zberu dát v súvislosti s očkovaním na Slovensku.

„Nový zdroj údajov obsahuje individuálne záznamy o očkovaných osobách a presnejšie opisuje skutočnosť, ako doteraz používaný agregovaný zdroj údajov. Vzhľadom na zmeny metodiky zdroja údajov ohľadom očkovania preto dodatočne upozorňujeme verejnosť na rozdiel počtu aplikovaných vakcín prezentovaných za posledné dni, ktoré počnúc dnešným dňom bude jednotné,” uvádza hovorkyňa ministerstva zdravotníctva, informuje portál startitup.sk

Naši čitatelia nás však informovali, že určite vedia o niekom, kto sa dal včera zaočkovať či už prvou alebo druhou a treťou dávkou. Podľa všetkého tak pôjde o chybné dáta.

“Hlavne že som bol na starých Kramároch v nemocnici a bola tam taká rada na očkovanie jak hovado ale dobre… Ako napíšete tak bude” píše jeden z diskutujúcich.

Za včerajší deň pribudlo na Slovensku 9 425 pozitívnych. Celkovo máme plne zaočkovaných 43,2% populácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *