Na Slovensku hrozí pre zvyšovanie cien plynu katastrofa! Prestanú jazdiť kamióny a nastane nedostatok všetkého?! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Na Slovensku hrozí pre zvyšovanie cien plynu katastrofa! Prestanú jazdiť kamióny a nastane nedostatok všetkého?!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Zvyšovanie cien energii, plynu a elektrickej energie môže na Slovensku v krátkom čase spôsobiť totálnu katastrofu. Zatváranie fabrík spôsobí rast nezamestnanosti, nedostatok a zdražovanie základných výrobkov a sociálne nepokoje.

„Klub 500 zastáva názor, že štát má možnosti ako kompenzovať dramatický nárast cien energie a plynu,“ povedal na utorkovej tlačovej konferencii predseda Klubu 500 Vladimír Soták. Energetická a regulačná politika na Slovensku, ale aj v EÚ podľa neho nie je v súčasnosti nastavená korektne a treba ju zmeniť. Ak sa tak nestane, firmy nebudú mať prostriedky na zabezpečenie výroby a budú svoje prevádzky zatvárať.

Na tlačovej konferencii vysvetlili, aké hrozivé scenáre nás čakajú, ak ceny energii porastú. Na Slovensku sa môže stať, že prestanú jazdiť nákladné autá, čo znamená nedostatok všetkého.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *