Komentáre

Na Slovensku bolo testovaných 1488 ľudí na koronavírus. Je to fašizmus?

Krízový štáb dnes zverejnil novú štatistiku o počte chorých a vyliečených na koronavírus. Jej súčasťou je už tradične aj počet testovaných osôb za predchádzajúci deň. A čuduj sa svete, tentoraz to bolo presne 1488 osôb! Na prvý pohľad nič čudné, keby práve za toto číslo nesúdili a nekriminalizovali Mariana Kotlebu – predsedu parlamentnej ĽS Naše Slovensko.

Toho čaká budúci týždeň súd za to, že ešte v roku 2017 rozdával peniaze v sume 1488 eur sociálne slabým mnohodetným rodinám, či rodinám s chorými deťmi. Číslo 1488 je totiž v predstavách policajtov z NAKA a Úradu špeciálnej prokuratúry „extrémistickým symbolom“.

O to viac prekvapí, keď toto číslo používajú aj organizácie či jednotlivci, ktorých s extrémizmom doteraz nespájali ani takí lovci extrémistov, ako je známy bloger Benčík. A to platí aj o tých, čo sú zodpovední za to, že v sobotu bolo vykonaných presne 1488 testov. Ani o jeden menej ani o jeden viac! Na mieste je preto otázka, prečo práve toľko testov? Prečo ich počet nebol zaokrúhlený tak, ako to vyžadovali orgány činné v trestnom konaní od Mariana Kotlebu? Bola to náhoda alebo niečí úmysel, že práve v dňoch, keď si Európa pripomína víťazstvo nad fašizmom niekto použije práve toto číslo? Zvlášť v situácii, keď sa v uplynulých dňoch vykonávalo ďaleko viac testov (v piatok 3910 a v ďalšie dni stabilne viac ako 4500) je toto nízke číslo viac ako podozrivé. Čo ak sa preto extrémizmus ukrýva práve v radoch krízového štábu, ministerstva zdravotníctva, Úradu verejného zdravotníctva či inde, kde sa rozhoduje o tom, koľko testov sa vykoná alebo zverejní?

Nech je už dôvod použitia čísla 1488 pri testoch na koronavírus akýkoľvek, faktom zostáva, že v právnom štáte musí platiť zákon pre každého rovnako. Ak je toto číslo podľa orgánov činných v trestnom konaní „extrémistickým symbolom“ pri Kotlebovi, rovnako tak by mali dôsledne vyšetriť aj to, či nemá extrémistické pozadie pri týchto testoch. Otázkou už len zostáva či aj v tomto prípade bude konať NAKA a špeciálna prokuratúra tak horlivo, ako pri predsedovi ĽS Naše Slovensko, alebo či sa pozadím týchto testov bude aspoň zaoberať.

Ak nie, je jasné, že celá kauza okolo šekov s číslom 1488 je len vyfabrikovaným politickým procesom proti Kotlebovi a jeho strane, v ktorom nejde o stíhanie skutočného extrémizmu, ale o zdiskreditovanie a zastrašenie politikov, ktorí sú nepohodlní pre tých, ktorí sú práve pri moci. A to je pre demokraciu mimoriadne nebezpečné, bez ohľadu na to, aký je náš politický názor a tiež bez ohľadu na to, kto je práve obeťou tohto politického prenasledovania.

Poznámka: Údaj o počte 1488 testov bol zverejnený 10.5.2020 na oficiálnej stránke Úradu verejného zdravotníctva ku koronavírusu: https://covid-19.nczisk.sk/sk a priniesla ho okrem iných médií aj TASR na svojom webe: https://www.teraz.sk/spravy/na-slovensku-pribudli-dva-pripady-nove/466020-clanok.html

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

3 Replies to “Na Slovensku bolo testovaných 1488 ľudí na koronavírus. Je to fašizmus?

  1. Hello there, simply become alert to your blog thru Google, and found that it’s really informative. I’m gonna be careful for brussels. I’ll appreciate in case you continue this in future. Many folks will be benefited from your writing. Cheers!|

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *