Komentáre

Na Slovensku bolo testovaných 1488 ľudí na koronavírus. Je to fašizmus?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Krízový štáb dnes zverejnil novú štatistiku o počte chorých a vyliečených na koronavírus. Jej súčasťou je už tradične aj počet testovaných osôb za predchádzajúci deň. A čuduj sa svete, tentoraz to bolo presne 1488 osôb! Na prvý pohľad nič čudné, keby práve za toto číslo nesúdili a nekriminalizovali Mariana Kotlebu – predsedu parlamentnej ĽS Naše Slovensko.

Toho čaká budúci týždeň súd za to, že ešte v roku 2017 rozdával peniaze v sume 1488 eur sociálne slabým mnohodetným rodinám, či rodinám s chorými deťmi. Číslo 1488 je totiž v predstavách policajtov z NAKA a Úradu špeciálnej prokuratúry „extrémistickým symbolom“.

O to viac prekvapí, keď toto číslo používajú aj organizácie či jednotlivci, ktorých s extrémizmom doteraz nespájali ani takí lovci extrémistov, ako je známy bloger Benčík. A to platí aj o tých, čo sú zodpovední za to, že v sobotu bolo vykonaných presne 1488 testov. Ani o jeden menej ani o jeden viac! Na mieste je preto otázka, prečo práve toľko testov? Prečo ich počet nebol zaokrúhlený tak, ako to vyžadovali orgány činné v trestnom konaní od Mariana Kotlebu? Bola to náhoda alebo niečí úmysel, že práve v dňoch, keď si Európa pripomína víťazstvo nad fašizmom niekto použije práve toto číslo? Zvlášť v situácii, keď sa v uplynulých dňoch vykonávalo ďaleko viac testov (v piatok 3910 a v ďalšie dni stabilne viac ako 4500) je toto nízke číslo viac ako podozrivé. Čo ak sa preto extrémizmus ukrýva práve v radoch krízového štábu, ministerstva zdravotníctva, Úradu verejného zdravotníctva či inde, kde sa rozhoduje o tom, koľko testov sa vykoná alebo zverejní?

Nech je už dôvod použitia čísla 1488 pri testoch na koronavírus akýkoľvek, faktom zostáva, že v právnom štáte musí platiť zákon pre každého rovnako. Ak je toto číslo podľa orgánov činných v trestnom konaní „extrémistickým symbolom“ pri Kotlebovi, rovnako tak by mali dôsledne vyšetriť aj to, či nemá extrémistické pozadie pri týchto testoch. Otázkou už len zostáva či aj v tomto prípade bude konať NAKA a špeciálna prokuratúra tak horlivo, ako pri predsedovi ĽS Naše Slovensko, alebo či sa pozadím týchto testov bude aspoň zaoberať.

Ak nie, je jasné, že celá kauza okolo šekov s číslom 1488 je len vyfabrikovaným politickým procesom proti Kotlebovi a jeho strane, v ktorom nejde o stíhanie skutočného extrémizmu, ale o zdiskreditovanie a zastrašenie politikov, ktorí sú nepohodlní pre tých, ktorí sú práve pri moci. A to je pre demokraciu mimoriadne nebezpečné, bez ohľadu na to, aký je náš politický názor a tiež bez ohľadu na to, kto je práve obeťou tohto politického prenasledovania.

Poznámka: Údaj o počte 1488 testov bol zverejnený 10.5.2020 na oficiálnej stránke Úradu verejného zdravotníctva ku koronavírusu: https://covid-19.nczisk.sk/sk a priniesla ho okrem iných médií aj TASR na svojom webe: https://www.teraz.sk/spravy/na-slovensku-pribudli-dva-pripady-nove/466020-clanok.html

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *