Slovensko

Na proteste trafili pyrotechnikou policajta. Vybuchla mu blízko hlavy a páchateľovi hrozí 12 až 25 rokov väzenia (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na utorkovom protivládnom proteste pred Úradom vlády zasiahla pyrotechnika jedného z policajtov, ktorý strážil tento priestor. Neznámej osobe teraz hrozí odňatie slobody na 12 až 25 rokov väzenia.

„Po príchode na miesto sa policajti rozmiestnili pozdĺž tam umiestnených zábran, pričom následne z davu doposiaľ neznáma osoba hodila do policajta poriadkovej jednotky neznámy pyrotechnický predmet. Ten následne explodoval v bezprostrednej blízkosti jeho tváre, pričom mu spôsobil tržnú ranu v oblasti líca. Policajtovi bola na mieste poskytnutá prvá pomoc a následne bol prevezený do jednej z bratislavských nemocníc.“ informuje o udalosti Polícia.

Polícia už začala trestné stíhanie a páchateľovi hrozí v čase núdzového stavu odňatie slobody na 12 až 25 rokov väzenia.