Slovensko

Na proteste točili Fedora Gála a dymostrojom vypúšťali umelý dym. Ľuďom sa to nepáčilo (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na sociálnych sieťach sa začali šíriť videá, kde na proteste 17.novembra 2020 v Bratislave vystupujú pred kamerami Fedor Gál a Peter Zajac.

Na týchto dvoch sú otočené kamery ale aj dymostroj, ktorý púšťa dym a ľuďom, ktorí boli na proteste sa to nepáčilo. Nepáčilo sa im to preto, že protest bol pokojný a toto prinášalo dojem, že tomu tak nebolo. Dokonca bola privolaná polícia či niektorí ľudia nadávali Gálovi a Zajacovi.

Režisér, ktorý túto scénu natáčal však vysvetlil, že točil dokument a chcel mať záber, kde účinkujúci budú vychádzať z hmly. „Chcel som, aby pri rozprávaní vystupovali z hmly. V tom nás obkolesili protestujúci, že ich chceme otráviť plynom, darmo som im vysvetľoval, že je to filmový dym, je to len voda, para,“ opisuje Kirchhoff pre Dennik N.

„Zradca, hanba, hanba! Čo si robil v Novembri? Zbabelec. Choďte do Prahy.“ kričali po Gálovi ľudia.

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme