Zo sveta

Na Novom Zélande sa už bavia tisíce ľudí bez rúšok na koncertoch (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Kým my v Európe sa bojíme vyjsť von a ani by nás nenapadlo ísť niekam, kde je viac ľudí, tak na Novom Zélande sa vďaka dobre zvládnutej pandémii konajú obrovské koncerty, kde sa stretnú desaťtisíce ľudí.

Táto ostrovná krajina uzavrela svoje hranice ešte v marci a vrátiť sa mohli len novozélandskí občania a osoby s trvalým pobytom. Okrem toho majú ešte vytvorené cestovateľské bubliny s Austráliou a inými tichomorskými ostrovnými štátmi.

Nový Zéland nezažil druhú vlnu ako my a denne prírastky sú tam úplne minimálne. Tak kým my tu žijeme zavretí doma, u nich sa konajú obrovské hudobné koncerty, o ktorých my môžeme len snívať.

Portál BBC informoval o koncerte kapely Six60, na ktorú sa prišlo pozrieť 30-tisíc ľudí, bez rúšok a negatívnych testov. Každý návštevník sa však musel pri vstupe preukázať QR kódom, aby ho v prípade problému vedeli dohľadať.

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme