Zo sveta

Na mužských toaletách škótskej vlády sa objavia tampóny a vložky

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na mužských toaletách v budove škótskej vlády sa objavia tampóny a hygienické vložky pre prípad, že ich budú potrebovať štátni úradníci transgenderi.

Uvádza sa to v 209 stránkovom vyhlásení pre LGBT dobročinnú organizáciu Stonewall. S informáciami prichádza Daily Telegraph.

Predmety ženskej hygieny budú umiestnené v mužských toaletách neďaleko konferenčných sál a hlavných vchodov do miestností.

„Budú poskytnuté sanitárne odpadkové koše a rôzny výber predmetov hygieny v tých miestnostiach, kde nie je rodovo neutrálne vybavenie,“ uvádza sa v dokumente.

Úradníkom tiež bolo povolené používanie označenia Mx vo vládnych počítačových systémoch namiesto Mr., Mrs. alebo Ms.

V novembri 2020 sa Škótsko stalo prvou krajinou na svete, ktorá sa zaviazala, že bude zadarmo poskytovať vložky a tampóny všetkým, ktorí ich potrebujú. Poslanci 24. novembra prijali zákon, ktorý umožní ženám v lekárňach, priestoroch pre deti av komunitných centrách získať vložky a tampóny bez platenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *